Sto kilometrów na stulecie powrotu do wolnej Polski

Sto kilometrów na stulecie powrotu do wolnej Polski

Już w najbliższą sobotę (14 marca) na bieżniach lekkoatletycznych w czterech miastach województwa: Brodnicy, Golubiu-Dobrzyniu, Inowrocławiu i Tucholi odbędą się biegi sztafetowe “100 na 100” organizowane w ramach obchodów setnej rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw zachodnich do macierzy. Biegacze rywalizować będą o to, która drużyna najszybciej pokona dystans stu kilometrów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zachęcamy do udziału, zapisy wciąż trwają (tutaj).

– Po długodystansowej sztafecie z Bydgoszczy i Torunia do Pucka, organizujemy kolejną patriotyczną imprezę biegową. Tym razem są to biegi sztafetowe. Biegacze w Brodnicy, Golubiu-Dobrzyniu, Inowrocławiu i Tucholi, bez względu na wiek i poziom sportowy, będą rywalizować o to, które miasto pierwsze pokona symboliczną barierę 100 kilometrów. Gorąco zachęcam do udziału – mówi marszałek Piotr Całbecki

Biegi sztafetowe „100 na 100” to już druga impreza sportowo-patriotyczna organizowana w ramach tegorocznych obchodów setnej rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw Zachodnich do wolnej Polski. W lutym biegacze z naszego regionu wzięli udział w trzyetapowym biegu z Torunia i Bydgoszczy do Pucka, gdzie odbyły się uroczystości w stulecie zaślubin Polski z morzem (więcej). Tym razem impreza rozgrywana będzie na bieżniach lekkoatletycznych równolegle w czterech miastach województwa: Brodnicy, Golub-Dobrzyniu, Inowrocławiu i Tucholi. Wspólnym celem zawodników biorących udział w zmaganiach będzie pokonanie 100 kilometrów, czyli 250 okrążeń bieżni w jak najkrótszym czasie. Miasto, którego zawodnicy jako pierwsi pokonają ten dystans, wygrywa sztafetę.

Impreza odbędzie się w sobotę 14 marca. Zawodnicy rozpoczną bieg punktualnie o godzinie 11. Na bieżni może przebywać jednocześnie dwóch biegaczy. Zmagania uczestników będą transmitowane na żywo na specjalnych monitorach w miejscach rozgrywek oraz za pośrednictwem systemu informatycznego prezentującego wyniki on-line (link wygenerowany zostanie bezpośrednio przed imprezą).

Drużyny każdego z miast walczyć będą o nagrody w postaci sprzętu sportowego o wartości:

  • I miejsce – do 4 tysięcy złotych,
  • II miejsce – do 3 tysięcy złotych,
  • III miejsce – do 2 tysięcy złotych.

Dodatkowo spośród wszystkich uczestników sztafety w każdym z czterech miast zostanie wylosowany zawodnik, który otrzyma rower.

Do udziału w biegach zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego regionu. Uczestnicy decydujący się na bieg w danym mieście, wesprą swoim wysiłkiem jego pozycję w rankingu.

Zgłoszenia do udziału w sztafecie tutaj. Chętni będą mogli zapisać się również osobiście w dniu biegów.

Dla wszystkich uczestników imprezy – zarówno biegaczy, jak i kibiców – przygotowane zostaną dodatkowe atrakcje, m.in. quizy i konkursy z nagrodami. Tematem przewodnim będzie stulecie powrotu Pomorza i Kujaw Zachodnich do macierzy. Na każdego czekać będą pamiątkowy dyplom i poczęstunek.

Organizatorem sztafety jest samorząd województwa we współpracy z samorządami Golubia-Dobrzynia, Brodnicy, Inowrocławia i Tucholi.

Departament Sportu i Turystyki oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego    

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

                                                     

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,139,273