Startują Ethniesy w jesiennej odsłonie

Startują Ethniesy w jesiennej odsłonie

Dwa niezwykłe koncerty i trzy dni spotkań z opowieścią. W dniach 13-15 listopada zapraszamy na festiwal muzyki ludowej Ethniesy. Prolog. Wszystkie wydarzenia odbędą się online.

Polskie melodie ludowe w futurystycznych aranżacjach w wykonaniu Prawdziwie Polskiego Techno – czyli nowego garnituru zespołu Fanfara Awantura, a także tradycja szeptuch i ludowej magii zamknięta w muzyce duetu Mehehe. I wisienka na torcie – warsztaty dla kobiet Basi Songin, dzięki którym wyruszycie w wędrówkę w głąb siebie. Na warsztaty obowiązują zapisy.

Tegoroczne Ethniesy jak zawsze miały budzić wczesną wiosną do życia. Pandemia pokrzyżowała festiwalowe plany, ale rok 2020 bez muzyki ludowej w doskonałym wydaniu nie może tak po prostu przeminąć. Dlatego tym razem organizatorzy zapraszają na Ethniesy jesienią.

Wszystkie wydarzenia odbędą się online. Streamingi z koncertów będą dostępne na profilu Facebooku Ethniesów, profilu Facebooku MCK-u oraz na kanale YouTube MCK. Warsztaty dla kobiet dostępne online (aplikacja Google Meets) – szczegóły przy zapisach.

Ethniesy.Prolog – 13-15 listopada 2020, online.
PROGRAM:

13 listopada 2020, piątek:
17.00 –  Warsztaty dla kobiet
20.00 – Koncert – Prawdziwie Polskie Techno gra Fanfara Awantura

14 listopada 2020, sobota:
11.00 –  Warsztaty dla kobiet
20.00 – Koncert – Mehehe

15 listopada 2020, niedziela:
11.00 – Warsztaty dla kobiet
Koncerty: streaming dostępne bezpłatnie.

Warsztaty dla kobiet: bilety 50 zł – zapisy: danuta.kryszak@mck-bydgoszcz.pl

Zapraszamy na stronę Festiwalu Ethniesy.

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646333