„Środowe spotkania z historią wojskowości”– nowy cykl Muzeum Twierdzy Toruń

„Środowe spotkania z historią wojskowości”– nowy cykl Muzeum Twierdzy Toruń

Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na nowy cykl pt. „Środowe spotkania z historią wojskowości”. Jest to przedsięwzięcie, skierowane do wszystkich, którzy chcą zgłębić różnorodne aspekty historii wojskowości, zarówno w wydaniu lokalnym jak i globalnym. Tematem pierwszego z nich będzie „Wprowadzenie do historii Twierdzy Toruń”.

Począwszy od 26 stycznia, w każdą ostatnią środę miesiąca, będziemy przybliżać uczestnikom spotkań tematy związane z fortyfikacjami, garnizonem, szkolnictwem wojskowym, a także wydarzeniami wojskowymi i militarnymi z historii Torunia. Podczas premierowego spotkania kuratorzy wystawy stałej w Muzeum Twierdzy Toruń i główni autorzy tego muzealnego przedsięwzięcia – dr Mirosław Giętkowski i Adam Kowalkowski – opowiedzą o początkach toruńskich fortyfikacji.

Środowymi spotkaniami chcemy pokazać, że historia wojskowości nie musi być trudna i kojarzyć się tylko z działaniami wojennymi. Historia wojskowości ma niezliczoną ilość intrygujących ciekawostek, o których opowiemy w łatwy i przystępny sposób. Nawet największy militarny sceptyk znajdzie w nich coś dla siebie.

Spotkania będą się odbywały w każdą ostatnią środę miesiąca w sali konferencyjnej Muzeum Twierdzy Toruń, przy ulicy Wały gen. Sikorskiego 23. 

Pierwsze spotkanie odbędzie się 26 stycznia o godzinie 17:30.

Wstęp wolny.

24 stycznia 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,856,262