Sprawdzian z wiedzy o samorządzie

23 Sty Sprawdzian z wiedzy o samorządzie

23 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się drugi etap Regionalnego Konkursu o Samorządzie Terytorialnym dla szkół podstawowych. Spotkanie  otworzyła przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska.

W etapie rejonowym rywalizowało dwudziestu dwóch uczniów z jedenastu szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się:

Kacper Kądziela – Zespół Szkół im. gen. J.H. Dąbrowskiego w Radzyniu Chełmińskim (powiat grudziądzki),
Martyna Laskowska – Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Łubiance (powiat toruński),
Tomasz Majchrzak – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Obrowie (powiat toruński),
Agata Trędowska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Obrowie (powiat toruński),
Bartosz Wrzyszcz – Szkoła Podstawowa nr 20 im. 18 Pułku Ułanów Pomorskich w Grudziądzu,
Nadia Wyrostkiewicz – Publiczna Szkoła Podstawowa w Tłuchowie im. Bohaterów Westerplatte w Tłuchowie (powiat lipnowski).

Finał konkursu odbędzie się w 5 marca w Toruniu i będzie składał się z części pisemnej (testu i pytań otwartych) oraz ustnej (wypowiedź na wylosowany temat).

Organizatorem konkursu jest sejmik województwa wraz z kujawsko-pomorskim kuratorem oświaty oraz Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.  Patronują mu uczelnie naszego regionu: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Państwowa Uczelnia Zawodowa we Włocławku.

 

Kancelaria Sejmiku i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Drugi etap Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół podstawowych, fot. Szymon Ździebło/tarantoga.pl

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.plLiczba odwiedzin:

3,056,356