Spotkanie z Ryszardem Krynickim

Spotkanie z Ryszardem Krynickim

W środę, 7 grudnia, gościem Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu będzie Ryszard Krynicki. Poeta spotka się z czytelnikami w siedzibie Książnicy przy ul. Słowackiego 8. Początek spotkania o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Ryszard Krynicki urodził się w 1943 r. w Sankt Valentin (Lager Windberg) w Austrii. Jest jednym z najważniejszych polskich poetów współczesnych i głównym – obok Stanisława Barańczaka, Juliana Kornhausera i Adama Zagajewskiego – przedstawicielem Nowej Fali. Związany z opozycją demokratyczną, w PRL-u objęty zakazem druku. Otrzymał wiele znaczących nagród, m.in. Fundacji Kościelskich i Silesiusa, autor kilkunastu tomików i wyborów wierszy, tłumacz, min. Bertolta Brechta, Nelly Sachs i Paula Celana. Jest również redaktorem serii Biblioteka Poetycka Wydawnictwa a5, którego jest współzałożycielem, edytor wierszy m.in. Zbigniewa Herberta i Wisławy Szymborskiej; od 1996 roku stały współpracownik “Kwartalnika Artystycznego”. Od 22 lat mieszka w Krakowie.

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Myszkowski, redaktor naczelny “Kwartalnika Artystycznego”. Sprzedaż tomików Ryszarda Krynickiego podczas spotkania zapewni księgarnia Kafka i Spółka.

Fot. Elżbieta Lempp

1 grudnia 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,050,151