Spotkanie z Mirosławem Wlekłym – biografem Tony’ego Halika (29 maja)

Spotkanie z Mirosławem Wlekłym – biografem Tony’ego Halika (29 maja)

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza 29 maja (sobota) 2021 r., o godzinie 13:00 do Ratusza Staromiejskiego na spotkanie z Mirosławem Wlekłym, biografem Tony’ego Halika. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz książek podróżniczych (m.in. autorstwa Elżbiety Dzikowskiej czy Neli Małej Podróżniczki). Przewidziano również KONKURS z nagrodami dla publiczności.

Wstęp wolny. Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska.

Mirosław Wlekły

Na zdjęciu Mirosław Wlekły, fot. Dawid Zuchowicz (Agencja Gazeta)

Na zdjęciu Mirosław Wlekły, fot. Dawid Zuchowicz (Agencja Gazeta)

Reporter, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskiej Szkoły Reportażu, członek stowarzyszenia reporterów „Rekolektyw”. Autor książek: „All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem”, „Tu byłem. Tony Halik”, „Raban! O Kościele nie z tej Ziemi” oraz „Gareth Jones. Człowiek, który wiedział za dużo” oraz książki dla dzieci “Przygoda dzika Toniego Halika”. Publikował też w antologiach („Grzech jest kobietą”, „NieObcy”, „Obrażenia. Pobici z Polską”) oraz w prasie zagranicznej (m.in. w Portugalii, Niemczech i Angoli).

Laureat Nagrody Magellana. Nominowany do Nagrody im. Beaty Pawlak oraz czterokrotnie do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej.

Jest autorem „Śledztwa Pisma”, pierwszego podcastowego serialu reporterskiego w Polsce, nominowanego do nagrody Grand Press Digital. A także współautorem reportaży i scenariuszy, na podstawie których powstały spektakle teatralne: „Listy na wolność” (Teatr Nowy w Poznaniu), „Swarka” (Teatr Polski w Bydgoszczy), „Bóg w dom” (Teatr Polski w Bydgoszczy), „Lwów nie oddamy” (Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie), “Jedzonko” (Teatr Juliusza Słowackiego w Krakowie). Spektakl “Lwów nie oddamy” jest laureatem 5. Festiwalu Nowego Teatru w Rzeszowie, Grand Prix 54. Przeglądu Teatrów Małych Form Kontrapunkt w Szczecinie oraz Nagrody Specjalnej Jury 14. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port w Gdyni i nagradzanym na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia i w Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

W marcu 2020 r. nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się jego najnowsza książka “Górski. Wygramy my albo oni”.

24 maja 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,837,031