Spotkanie z Iwoną Chmielewską w “UL-u z książkami”

Spotkanie z Iwoną Chmielewską w “UL-u z książkami”

30 marca 2020 r. o godz. 18.00, gościem wirtualnego festiwalu literackiego “UL z książkami” będzie Iwona Chmielewska. Ta ceniona i nagradzana na całym świecie, a mieszkająca w Toruniu pisarka i ilustratorka, tworząca książki obrazowe, opowie o swojej książce „Kołysanka dla babci”. Książkę opublikowało po koreańsku wydawnictwo BIR z Seulu. Za tę wyjątkową publikację otrzymała nagrodę New Horizons w konkursie BolognaRagazzi Award 2020, przyznawanej przez Międzynarodowe Targi Książki w Bolonii. To największe i najważniejsze na świecie targi książki dla dzieci i młodzieży. Właśnie dziś odbierałaby tę nagrodę, jednak  targi zostały odwołane ze względu na zagrożenie koronawirusem.

Spotkanie z Iwoną Chmielewską odbędzie się w ramach „codziennych przeciwwirusowych spotkań literackich”, które organizuje Stowarzyszenie Unia Literacka na swoim kanale facebookowym. Pisarki i pisarze spotykają się online z czytelnikami, odpowiadają na ich pytania, prowadzą rozmowy, czytają książki, nawet te dotąd niepublikowane. W weekendy spotkania skierowane są do dzieci.

Wśród gości w tym tygodniu będą jeszcze Olga Tokarczuk, Grażyna Plebanek, Max Cegielski i Radek Wiśniewski. Z dziećmi w najbliższy weekend spotkają się i Grzegorz Kasdepke i Joanna Olech.

Zapis wszystkich spotkań  z pisarzami jest dostępny na kanale facebookowym Unii Literackiej.

Oprac. Agnieszka Miranowska

Fot. Pixabay

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,851,103