Spotkanie z Aleksandrą Ziółkowską-Boehm

Spotkanie z Aleksandrą Ziółkowską-Boehm

14 listopada br. o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włocławku na spotkanie z Aleksandrą Ziółkowską-Boehm, ostatnią sekretarką Melchiora Wańkowicza oraz spadkobierczynią jego archiwum.

Aleksandra Ziółkowska-Boehm jest pisarką, absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim. W 1978 r. obroniła doktorat nauk humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

W latach 1972-1974 była asystentką i sekretarką Melchiora Wańkowicza.

Od 1990 mieszka w Wilmington w stanie Delaware w USA. Jest autorką książek m.in. „Blisko Wańkowicza”, „Podróże z moją kotką”, „Na tropach Wańkowicza”, „Wokół Wańkowicza”, „Pisarskie delicje”.

Miłośniczka kotów, znawczyni Indian, bratanica Korczaka Ziółkowskiego – twórcy największej rzeźby na świecie – wodza Szalonego Konia w paśmie gór Black Hills w Dakocie Południowej. Mąż autorki Norman Boehm był kuzynem jednej z największych gwiazd Hollywood, trzykrotnej zdobywczyni Oskara – szwedzkiej aktorki – Ingrid Bergman.

Spotkanie odbędzie się 14 listopada o godzina 17.00 w Sali Kameralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zdzisława Arentowicza przy ul. Warszawskiej. Wstęp wolny.

Inf. prasowa MBP Włocławek

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,850,944