Spotkanie pt. „Portret Kopernika z Muzeum Okręgowego w Toruniu”

Spotkanie pt. „Portret Kopernika z Muzeum Okręgowego w Toruniu”

Muzeum Okręgowe w Toruniu i Towarzystwo Miłośników Torunia zapraszają na inaugurację „Toruńskich Spotkań Kopernikańskich”.

W czwartek 6 października o godzinie 17.00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu kustosz Michał Kłosiński opowie o dziejach i tajemnicach najsłynniejszego wizerunku Mikołaja Kopernika, tzw. portretu gimnazjalnego, pochodzącego ze zbiorów dawnego Gimnazjum Akademickiego w Toruniu i przechowywanego obecnie w toruńskim Muzeum Okręgowym. Rozmowę na ten temat poprowadzi dr Michał Targowski z Towarzystwa Miłośników Torunia.

Zapewniamy dużą dawkę specjalistycznej wiedzy podaną w przystępny sposób oraz okazję do udziału w dyskusji o najbardziej popularnym na świecie wizerunku Kopernika.

Wstęp bezpłatny!

Wydarzenie będzie pierwszym z „Toruńskich Spotkań Kopernikańskich” przygotowanych w związku z nadchodzącą 550. rocznicą urodzin wybitnego astronoma przez Towarzystwo Miłośników Torunia we współpracy z toruńskimi instytucjami kultury – Muzeum Okręgowym w Toruniu, Książnicą Kopernikańską, Biblioteką Uniwersytecką w Toruniu i Archiwum Państwowym w Toruniu.

_________________

Przedsięwzięcie jest realizowane dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń.

3 października 2022 r.

 

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,944,596