Spotkamy się na święcie włocławskiego fajansu

Spotkamy się na święcie włocławskiego fajansu

Urząd Miasta Włocławek logo

2 i 3 października w Centrum Kultury “Browar B.” odbędzie się Fajans Festiwal Włocławek. Na jedynym w swoim rodzaju kiermaszu pn. „Fajansowe Kramy” będzie można sprzedać/kupić, wymienić lub zaprezentować wyroby fajansowe.

Do 24 września 2021 r. Urząd Miasta czeka na zgłoszenia wystawców, chętnych do udziału w wydarzeniu. Na kiermaszu będą mile widziane: biżuteria związana z wyrobami fajansowymi, rękodzieło, ceramika artystyczna nawiązująca do wyrobów fajansowych, ale także odzież z fajansowymi motywami.

Warunkiem zgłoszenia do udziału w kiermaszu fajansu pn. „Fajansowe Kramy” podczas Fajans Festiwal jest dostarczenie wypełnionej i podpisanej Karty Zgłoszenia drogą e-mailową: kultura@um.wloclawek.pl bądź osobiście lub pocztą tradycyjną na adres:

Wydział Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Włocławek

Zielony Rynek 11/13,

87-800 Włocławek

w terminie do 24 września 2021 r. (decyduje data wpływu zgłoszenia do Urzędu Miasta lub data wpływu wiadomości e-mail). Wysłanie zgłoszenia nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem do udziału w „Fajansowych Kramach”. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo odmowy przyjęcia zgłoszenia bez podania przyczyn.

Szczegółowe informacje na temat kiermaszu: „Fajansowe Kramy”, w tym regulamin i kartę zgłoszenia, można znaleźć na stronie: www.wloclawek.pl .

 

 

Częścią święta fajansu jest też ogólnopolski konkurs na projekt graficzny: „Włocławki na koszulce”.

Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie grafiki przeznaczonej na koszulkę typu t-shirt, inspirowanej włocławskimi wyrobami fajansowymi tj. „Włocławkami”, których charakterystycznym elementem graficznym jest motyw kwiatowy z różą.

Nieprzekraczalny termin dostarczania prac konkursowych wraz z wymaganymi załącznikami upływa 22 września 2021 r. Prace należy składać w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej 2/4 we Włocławku (w przypadku nadania na Poczcie Polskiej – kod pocztowy 87-800) lub przesłać je na adres e-mail: konkurs.gsw@wp.pl

Szczegóły, w tym dokumenty do pobrania, są zamieszczone pod adresem: www.wloclawek.pl.

 

Źródło: wloclawek.pl

Graf. wloclawek.pl

15 września 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

5,947,369