“SPINDay 2022” w toruńskim Młynie Wiedzy

“SPINDay 2022” w toruńskim Młynie Wiedzy

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na „SPINDay 2022”. Od 8 do 12 listopada w Centrum Innowacyjnej Edukacji będą dostępne stanowiska edukacyjne, a wieczorami odbędą się wykłady popularnonaukowe.

Wydarzenie jest częścią projektu “SPINaj Naukę” realizowanego przez Stowarzyszenie “Społeczeństwo i Nauka SPIN”, w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki “Społeczna Odpowiedzialność Nauki”.

Toruńskie centrum nauki zaprasza od wtorku (8.11.) do soboty (12.11.), za wyjątkiem 11 listopada, do skorzystania ze stanowisk edukacyjnych poświęconych m.in. wirusom i szczepionkom, behawiorystce zwierząt, działaniu żyroskopu i camera obscura, bezpieczeństwu sanitarnemu oraz zagadkom związanych z mózgiem. – Tradycyjnie na uczestników będą czekały doświadczenia czy możliwość samodzielnego wykonania różnorodnych modeli – mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy. – Zapraszam również do wzięcia udziału w wykładach, które będą poświęcone kryzysowi klimatycznemu, śladowi węglowemu, wirusom i szczepionkom, psychologii zwierząt oraz psychologii wyboru – dodaje.

Stanowiska edukacyjne będą dostępne w godz. 9:00-13:00 w sali na 4. piętrze Centrum Innowacyjnej Edukacji (ul. Władysława Łokietka 1-3). Wykłady będą odbywały się w sali konferencyjnej Centrum Innowacyjnej Edukacji od wtorku do czwartku o godz. 18:00, a sobotni wykład poświęcony psychologii wyboru odbędzie się wyjątkowo o godz. 13:00.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Nie jest wymagana rejestracja, a szczegółowe informacje o programie (w tym opisy stanowisk) są dostępne na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

4 listopada 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,051,875