SP 22 laureatem konkursu Nasz Projekt eTwinning 2021

SP 22 laureatem konkursu Nasz Projekt eTwinning 2021

Dwa międzynarodowe projekty eTwinning realizowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 22 we Włocławku znalazły się w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Nasz Projekt eTwinning 2021.

„A to Z of beeing a teenager” to pierwszy z nagrodzonych projektów, którego tematem były problemy, troski i radości nastolatków, ich własne doświadczenia życiowe. W przyjaznym środowisku uczniowie swobodnie prezentowali swoje poglądy, opinie i mówili o problemach.

Wiele różnorodnych zadań, systematyczna praca i widoczne efekty, a w szczególności końcowa wersja e-magazynu przyniosły dzieciom ogromną satysfakcję. Z każdym wykonanym zadaniem nabierali pewności, że potrafią porozumiewać się w języku angielskim, a nauka języka obcego ma konkretne zastosowanie.

Współpraca międzynarodowa pomogła kształtować otwartość wobec świata i innych ludzi, wprowadzała uczniów w świat wartości, współpracy, solidarności, patriotyzmu, rozbudzała ciekawość poznawczą i motywowała do nauki. Wspierała uczniów w rozpoznawaniu własnych predyspozycji i talentów – mówi koordynatorka projektu – Małgorzata Walkusz

Strona projektu „A to Z of beeing a teenager”

Drugi z projektów nosi tytuł: „Responsible Consumption in Action” (informacje o tym projekcie nie zostały jeszcze zamieszczone – jak informują organizatorzy, opisy projektów będą sukcesywnie publikowane). Koordynatorkami projektu są: Małgorzata Walkusz i Anna Adamczyk.

Wykaz wszystkich  laureatów konkursu

 

Źródło: sp22wloclawek.edupage.org

Graf. etwinning.pl

22 marca 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

6,152,531