Słoneczna Galeria on-line – warsztaty plastyczne

Słoneczna Galeria on-line – warsztaty plastyczne

„Słoneczna Galeria online” to bezpłatne warsztaty plastyczne prowadzone przez utalentowanych artystów. Inicjatorem cyklu jest Fundacja Urtica Dzieciom, która już od 10 lat organizuje inspirujące zajęcia dla najmłodszych pacjentów oddziałów onkologii i hematologii w Polsce. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, spotkania przenoszą się do Internetu, a do udziału zapraszane są wszystkie dzieci. Prace będzie można przekazać na aukcję charytatywną.

Do zajęć dołączyć można w dowolnym momencie, bowiem odcinki emitowane są na kanale YouTube TUTAJ

Prowadzone są przez artystkę Oliwię Hildebrandt, która na co dzień wprowadza w świat sztuki dzieci ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.

– Warsztaty zaskoczą nie tylko interesującą formułą, niebanalnymi pomysłami, ale także prawdziwą energią, której nam wszystkim w tej chwili bardzo potrzeba – przyznaje Katarzyna Mikielewicz z Fundacji Urtica Dzieciom.

Dotychczas w cyklu „Słoneczna Galeria” udział brali podopieczni Fundacji Urtica Dzieciom, przebywający w 18. oddziałach onkologii i hematologii w całej Polsce. Pod okiem artystów-plastyków tworzyli wyjątkowe prace, a najpiękniejsze z nich trafiały na doroczną aukcję charytatywną. Fundusze zebrane podczas Gali Urtica Dzieciom każdego roku przeznaczane są m.in. na zakup specjalistycznej aparatury szpitalnej oraz organizację turnusów terapeutycznych dla dzieci walczących z nowotworami i ich najbliższych.

Ze względu na trudne warunki, w jakich funkcjonujemy, do udziału zapraszamy nie tylko naszych podopiecznych, ale wszystkie dzieci, które zmuszone są zostać w domu. Jesteśmy przekonani, że będzie to moc inspiracji, chwila radości i wytchnienia – tłumaczy Katarzyna Mikielewicz – Dzięki tej akcji, najmłodsi mogą wesprzeć także swoich rówieśników, którzy otaczający świat oglądają tylko z perspektywy szpitalnego łóżka, przekazując wykonane prace na aukcję charytatywną. To zatem – oprócz rozwoju artystycznego – doskonała nauka wrażliwości oraz empatii – dodaje.

Więcej TUTAJ

Fot. www.urticadzieciom.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

5,854,211