Skuteczny tekst w internecie (webwriting) i nowoczesny redaktor online

Notatnik i laptop, Pixabay

Skuteczny tekst w internecie (webwriting) i nowoczesny redaktor online

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zachęca wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza osoby publikujące teksty w internecie, do udziału w warsztatach “Skuteczny tekst w internecie (webwriting) i nowoczesny redaktor online”. Termin zgłoszeń upływa 14 lutego br.

Adresaci:
Copywriterzy, pracownicy instytucji kultury, pracownicy agencji Public Relations, pracownicy działów marketingu, dziennikarze, redaktorzy i administratorzy tworzący teksty do serwisów www i sklepów internetowych oraz wszyscy zainteresowani poznaniem narzędzi wspomagających zarządzanie komunikacją internetową.

Cel:
Zdobycie praktycznej umiejętności pisania tekstów, które „sprzedają”: od notek PR-owych po zapytania ofertowe, zarówno na potrzeby mediów, jak i do internetu. Podniesienie kompetencji uczestników w zakresie bezpiecznej, sprawnej i atrakcyjnej współpracy poprzez sieć.

Program:
Metody zrozumiałego i skutecznego pisania i redakcji tekstów, przyciągania uwagi poprzez wywoływanie emocji, poznanie technik webwritingu i copywritingu w mediach społecznościowych uwzględniających różnice w odbiorze tekstu w internecie i poza nim z zastosowaniem języka branżowego. Przedstawienie i poznanie zestawu aplikacji, programów i serwisów internetowych ułatwiających pracę w sieci oraz narzędzi przydatnych w zarządzaniu, komunikacji i zapewniających bezpieczeństwo. Nauka tworzenia profesjonalnych i estetycznych treści wizualnych: grafik, infografik oraz wskazanie bazy do pobierania ciekawych fotografii, ikon i filmów.

Prowadzący:
Kasia Toczko – specjalistka od media relations, PR i kreowania wizerunku instytucji. Przez ponad 8 lat pełniła funkcję rzecznika prasowego i kierownika Działu PR w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, gdzie razem z zespołem tworzyła i realizowała kampanie promocyjne kilkuset wystaw i wydarzeń kulturalnych, obejmujące reklamę outdoorową, kreatywne projekty eventowe, komunikację w mediach społecznościowych i tradycyjnych. Jest także social media managerką, copywriterką i tłumaczką, prowadzi wykłady oraz szkolenia z zakresu public relations dla sektora kultury i przemysłów kreatywnych, w tym dla Narodowego Centrum Kultury, Narodowego Instytutu Audiowizualnego, Sieci Kin Lokalnych, Centrum Promocji Informatyki, Instytutu Socjologii UMK, Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu.

Harmonogram: sobota 22 lutego 2020 r. w godz. 9.00-17.00

Warsztaty obejmują 10 godz. dydaktycznych.

KIEDY 22 lutego 2020 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 14 lutego 2020 r.
MIEJSCE WOAK Toruń, ul. Szpitalna 8
CENA 120 zł

Rejestracja online na stronie:
https://woak.torun.pl/event/skuteczny-tekst-w-internecie-webwriting-i-nowoczesny-redaktor-online-2020/

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA
Weronika Droszcz
e-mail: weronika.droszcz@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55
Barbara Płaneta
e-mail: barbara.planeta@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55

Fot. Pixabay

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,836,047