“Skrzydlaci rycerze” – konkurs wiedzy lotniczej

“Skrzydlaci rycerze” – konkurs wiedzy lotniczej

 

W dniach 4–5 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich w Pile odbył się finał ogólnopolskiego konkursu wiedzy o lotnictwie polskim pn. Skrzydlaci rycerze.

Konkurs kierowany był do klas VII i VIII oraz klas gimnazjalnych. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 12 uczestników z 6 szkół.

Wśród uczestników znalazły się dwie uczennice Szkoły Podstawowej im. F. Żwirki i S. Wigury w Maliszewie: Wiktoria Urbańska (kl. VIII) i Martyna Kolczyńska (kl. VII). Dziewczęta doskonale poradziły sobie zarówno w czasie egzaminu pisemnego, jak i ustnego.

I miejsce (indywidualne) uzyskała Wiktoria Urbańska. Z kolei drugą nagrodę drużynową – II miejsce uzyskała Szkoła Podstawowa im. F. Żwirki i S. Wigury w Maliszewie.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat lotników i lotnictwa polskiego oraz rozwijanie zainteresowań tematyką historyczną. Wydarzenie zorganizowano także w celu uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100. rocznicę odrodzenia się Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, w tym lotnictwa.

Konkurs organizowany był pod Patronatem Honorowym: Ministra Obrony Narodowej, Inspektora Sił Powietrznych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Piły.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6666328