Sen o Nieszawie – wystawa poplenerowa prac seniorów z TUTW

Sen o Nieszawie – wystawa poplenerowa prac seniorów z TUTW

Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu

 Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza 10 lipca (środa) o godz. 11.00 na wernisaż wystawy prac seniorów z Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

„Sen o Nieszawie” jest poplenerową wystawą podsumowująca zmagania dziewięciu artystów – członków IV sekcji plastycznej Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W dniach 9-12 czerwca 2019 r. uczestniczyli oni w plenerze malarskim w Nieszawie. Pracowali pod opieką artystyczną Wojciecha Ociesy.

Inspiracją do stworzenia prezentowanych obrazów była architektura Nieszawy oraz nieszawskie legendy (na podstawie książki Jerzego Zyglarskiego “Nieszawskie baśnie wiślane”). Patrząc na Nieszawę przez pryzmat baśni, artyści wczuli się w urokliwość miasteczka, jego spokój, senność i nostalgię. Uczestnicy pleneru stworzyli własne wizje artystyczne legend. Najwięcej prac powstało z zauroczenia utworami “Dwie żaby”, “Wiślany kamień” oraz “Tajemniczy kamień”. Prezentowane prace zostały wykonane w technice akrylowej.

Wystawę można oglądać w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu do 26 lipca w godzinach od 10.00 do 15.00 (w środy do godz. 17.00).

Więcej informacji na stronie http://www.bptorun.edu.pl/

Oprac. Wiesława Budrowska
Wydział Informacyjno-Bibliograficzny
Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

Fot. główna: “Dwie żaby” Urszula Szymkowiak

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,852,500