Samorząd dzieciom: leczenie uzdrowiskowe odpowiedzią na choroby cywilizacyjne

Konferencja „Samorząd dzieciom”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

22 Maj Samorząd dzieciom: leczenie uzdrowiskowe odpowiedzią na choroby cywilizacyjne

Samorządowcy z całego regionu oraz specjaliści zajmujący się leczeniem uzdrowiskowym i jego organizacją uczestniczą w dzisiejszej (22 maja) konferencji poświęconej profilaktyce, leczeniu i rehabilitacji chorób cywilizacyjnych u dzieci i młodych ludzi. Gospodarzem spotkania, odbywającego się pod hasłem „Samorząd dzieciom”, jest marszałek Piotr Całbecki.

– Chcemy wykorzystać istniejące mechanizmy finansowania i nasze zasoby uzdrowiskowe, by wspólnie z naszymi partnerami stworzyć oparty o lecznictwo uzdrowiskowe, adresowany do dzieci i młodzieży, program profilaktyki, leczenia i rehabilitacji chorób cywilizacyjnych, w tym przede wszystkim otyłości, cukrzycy, wad postawy i schorzeń układu oddechowego – mówi marszałek Piotr Całbecki

Podczas konferencji, w której biorą też udział przedstawiciele Uzdrowiska Ciechocinek, przedstawiona zostanie diagnoza dotycząca występowania chorób cywilizacyjnych w naszym regionie. Będzie też mowa o ścieżce finansowania sanatoryjnych pobytów grupowych dzieci (na przykładzie gminy Inowrocław i gminy Tarnów Opolski) i leczeniu uzdrowiskowym jako odpowiedzi na problem występujących u dzieci przewlekłych chorób cywilizacyjnych.

Warto podkreślić, że podczas leczenia uzdrowiskowego dzieci mają zagwarantowane nauczanie. Programy szkolne są realizowane, a zajęcia dostosowywane do indywidualnych potrzeb i problemów zdrowotnych uczniów.

Zobacz też Uzdrowiska to nasza specjalność

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Konferencja „Samorząd dzieciom”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.plLiczba odwiedzin:

3,054,489