Ruszyły zapisy do nowej edycji programu NHEF

Ruszyły zapisy do nowej edycji programu NHEF

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej logo

Od 15 maja do 5 października trwają zapisy na nowy rok szkolny 2020/2021 do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. W poprzedniej edycji frekwencja wyniosła ponad 280 000 uczniów ze wszystkich poziomów nauczania z 74 miast. To wzrost o prawie 23% w stosunku do poprzedniego roku.

NHEF to comiesięczne projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych dostosowanych do etapów kształcenia od edukacji wczesnoszkolnej po szkoły ponadpodstawowe. Program edukacji filmowej powiązany jest z podstawą programową i realizowany jest przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Udostępniony został również katalog na rok szkolny 2020/2021, w którym znajdują się wszystkie niezbędne informacje o programie. W nadchodzącym roku przygotowanych zostało 158 filmów w ramach 17 cykli tematycznych, wśród których znalazły się aż 24 premierowe tytuły. Po raz pierwszy widzowie będą mogli zobaczyć m.in.: nagrodzony Złotą Palmą w Cannes za reżyserię dla J.P Dardenna i L.Dardenna film „Młody Ahmed”, niezwykle poruszający obraz „Mój piękny syn” w reż. F. V. Groeningena (w rolach głównych Timothée Chalamet i Steve Carell) oraz najlepsze produkcje polskiego kina historycznego ostatnich lat (film M. Rosy „Piłsudski”, „Katyń” w reż. A. Wajdy oraz „Pianista” w reż. R. Polańskiego).

Dla uczniów klas szkół ponadpodstawowych przygotowano nowy cykl „Plastyka w kinie”. Będzie można obejrzeć w nim filmy, które m.in. przybliżają życie i twórczość artystów („Salvador Dali – w poszukiwaniu nieśmiertelności” w reż. D. Pujola i „Van Gogh. U bram wieczności” w reż. J. Schnabela) oraz przełomowe kierunki w sztuce współczesnej(„Performer”, reż. M. Sobieszczański, „Wyjście przez sklep z pamiątkami”, reż. Banksy).

 

Aby zapisać uczniów do programu należy skorzystać z formularza zgłoszeniowego. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Więcej informacji o programie

Pobierz katalog na rok szkolny 2020/2021

 

Źródło: www.nhef.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie