Ruszył nabór wniosków o 300+

Ruszył nabór wniosków o 300+

Dziś, 1 lipca br. rozpoczął się nabór wniosków o 300+ na wyprawkę szkolną dla ucznia. Wnioski można składać do 30 listopada br. – wyłącznie online. Świadczenia będą wypłacane tylko na rachunki bankowe.

Od 1 lipca 2021 r. świadczenie 300+ przysługujące w ramach programu „Dobry start” jest obsługiwane i wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski o tzw. 300+ dla ucznia na rok szkolny 2021/2022 można składać tylko elektronicznie – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia lub bankowości elektronicznej. Osoby, które złożą wniosek o 300+ dla ucznia przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@atia będą miały automatycznie założony swój profil na PUE ZUS.

Na wniosku – oprócz innych danych – trzeba podać: numer rachunku bankowego, adres mailowy oraz numer telefonu. Te dane będą potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku i ewentualnie do założenia profilu na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Od 1 lipca 2021 r. w placówkach ZUS na terenie Bydgoszczy można uzyskać pomoc w zakresie założenia profilu PUE ZUS i złożeniu wniosku elektronicznie w placówkach ZUS: przy ul. Św. Trójcy 33, ul.  M. Konopnickiej 18 i Wł. Andersena 6 w godzinach urzędowania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

Więcej Informacji można znaleźć na stronie ZUS-u – www.zus.pl.

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

 

1 lipca 2021 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

6,144,542