Rusza Vintage Photo Festival

Rusza Vintage Photo Festival

Dziś (18 września) rusza 6. edycja Vintage Photo Festival, której tematem przewodnim – z okazji jubileuszu 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski – jest wolność. W programie liczne wystawy, warsztaty, koncerty i projekcje filmowe.

Vintage Photo Festival to Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej, który zrodził się z pasji do fotografii. Jego zamierzeniem było prezentowanie wybitnych twórców fotografii analogowej jak i współczesnej fotografii cyfrowej. To też jedyna taka okazja w Polsce i pierwsza na świecie, aby w jednym miejscu i czasie mieć dostęp do tak wielu wystaw, spotkań autorskich i warsztatów fotograficznych poświęconych dawnym technikom fotograficznym.

W tym roku będziemy obchodzić już szóstą edycję, której tematem będzie „wolność”. Zaczynamy 18 września w Domu Towarowym „Jedynak”. Tam, poza galą otwarcia, czekać będą liczne wystawy fotograficzne. O 20:00 w Hotelu pod Orłem koncert Moniki Borzym, a o 23:00 w klubie Mózg – wystawa i koncert Ane&Tom. Dzień później w Fabryce Lloyda – „Wolność fotografowania, czyli jak Leica zmieniła patrzenie na świat” i kolejne wystawy: w Miejskim Centrum Kultury i w Galerii Farbiarnia. 20 września premiera książki i spotkanie autorskie z Adamem Mazurem w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury. Na 21 i 24 września organizatorzy przygotowali pokazy filmowe w kinie Orzeł. 1 października z kolei będziemy mogli posłuchać wykładu pn. „Gdzie się ubierały najmodniejsze bydgoszczanki i bydgoszczanie”. Odnośnie mody, jedną z festiwalowych propozycji będzie także wystawa kuratorska „Lata 20, lata 30. Moda uliczna w obiektywie lejkarzy”. To szansa na obejrzenie zdjęć pierwszych fotografów ulicznych Bydgoszczy. Organizatorzy od kilku miesięcy zbierali stare fotografie bydgoszczan. Są to zdjęcia uliczne z okresu międzywojennego, na których zobaczymy jak wyglądali zwykli bydgoszczanie w pierwszych latach wolności.

W tym roku wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Szczegółowy program festiwalu znajduje się TUTAJ.

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646309