Rusza konkurs „Ośmiu Wspaniałych”

21 Sty Rusza konkurs „Ośmiu Wspaniałych”

Urząd Miasta Włocławek

Prezydent Miasta Włocławek już po raz XI zaprasza uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych do udziału w Konkursie „Ośmiu Wspaniałych”. Zachęcamy do udziału młodzież działającą w wolontariacie zarówno w kategorii indywidualnej jak i grupowej (lokalnej i ogólnopolskiej).

Głównym celem konkursu jest rozwijanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, promowanie pozytywnych działań dzieci i młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia, a także podkreślenie dorobku wolontariuszy (grup wolontariackich) oraz uhonorowanie laureatów. Kształtowanie postaw altruistycznych wśród młodych ludzi i dostarczanie im alternatywnych form spędzania wolnego czasu przeciwdziała agresji i uzależnieniom.

Uczestnicy Lokalnego Samorządowego Konkursu Nastolatków „ Ośmiu Wspaniałych” swoje zgłoszenia mogą dokonywać do 12 lutego drogą pocztową na adres Urzędu Miasta Włocławek, Zielony Rynek 11/13, bądź wrzucając do urny dostępnej przy wejściu do miejskiego ratusza z zaznaczeniem na kopercie „Ośmiu Wspaniałych” – Wydział Edukacji.

 

Źródło: wloclawek.pl

Fot. gł. Nagrody w konkursie „Ośmiu Wspaniałych” (źródło: http://www.wloclawek.pl/pl/galeria/1/36/1/200)

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,693,810