Rusza kino plenerowe nad Balatonem

Rusza kino plenerowe nad Balatonem

Już w najbliższy piątek, 9 lipca o godz. 21.00, na bydgoskich Bartodziejach rusza kino plenerowe. Przez 7 kolejnych piątków mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli całkowicie za darmo obejrzeć najróżniejsze europejskie i amerykańskie produkcje kinowe. To kolejny projekt realizowany w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Dzięki głosom oddanym w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski plaża nad bydgoskim Balatonem zamieni się w prawdziwe kino. Kino plenerowe. Spotykamy się w każdy piątek lipca i sierpnia (do 20.08). Zaczynamy francuską komedią „Czym chata bogata”. Na pewno będzie dużo śmiechu.

– Na miejsce pokazów wybraliśmy teren dawnej plaży nad Balatonem, tuż przy placu zabaw przy ul. Swarzewskiej – mówi Adam Dziura, pomysłodawca kina i członek Rady Osiedla Bartodzieje. – Do dyspozycji mieszkańców oddamy leżaki plażowe, ale zachęcamy też do wzięcia swoich koców plażowych. Miejsca jest dużo więc z pewnością każdy się zmieści.

Film wyświetlany będzie na dużym ekranie, przy nagłośnieniu scenicznym. Dzięki pobliskiej kawiarni uczestniczy będą mogli zaopatrzyć się w popcorn, lody czy zimne napoje.

Do zobaczenia na Bartodziejach!

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. harmonogram kina letniego, www.bydgoszcz.pl

7 lipca 2021 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

6,053,418