Rusza kampania #BezSpiny – to wszystko legalne

Rusza kampania #BezSpiny – to wszystko legalne

Centrum Cyfrowe logo

Gdzie szukać bezpłatnych materiałów graficznych, filmowych, jak z nich korzystać dla własnych celów? Co to jest domena publiczna, prawo cytatu? Na te i inne pytania odpowie kampania #BezSpiny, promująca materiały z domeny publicznej i na licencjach Creative Commons.

Jak mówi hasło kampanii: „Bez spiny – to wszystko legalne”. Na stronie kampanii znajdują się wszystkie potrzebne informacje.

Projekt #BezSpiny zainauguruje wspólny występ Marty Dymek i Klubu Komediowego. Spektakl inspirowany będzie najnowszą książką autorki Jadłonomia po polsku. W trakcie jej pisania Marta Dymek przekopała się przez stosy starych książek kucharskich dostępnych w domenie publicznej. W trakcie spektaklu opowie o procesie tworzenia nowych przepisów i kulisach swoich poszukiwań, a Klub Komediowy zmieni jej historie w prawdziwy kabaret, improwizując do nich na żywo.
Wydarzenie będzie na transmitowane żywo na fan page’ach Centrum Cyfrowego i Klubu Komediowego 25 czerwca o 21:00.

W ramach projektu powstaną także między innymi autorskie filtry #ZeroWasteCulture. Swoją premierę będą miały już w lipcu. Będzie je można znaleźć na Instagramie. Zostaną stworzone z materiałów z domeny publicznej znajdujących się w kolekcjach Muzeum Narodowego w Warszawie oraz duńskiej Narodowej Galerii Sztuki. Zawierające fragmenty obrazów, na których rozkwita roślinność, pozwolą każdemu internaucie stać się częścią letniej kompozycji pełnej zieleni.

W kampanii #BezSpiny wezmą także udział pisarz Jacek Dehnel oraz youtuberzy Rafał Hetman i duet jakbyniepaczeć. Planowane są spotkania, webinary i wywiady m.in. podczas Big Book Festival i Pol’and’Rock Festival. W mediach społecznościowych Centrum Cyfrowego można już znaleźć grafiki i spoty stworzone w całości z darmowych materiałów znalezionych w internetowych zakamarkach – wszystkie pochodzą z domeny publicznej albo są dostępne na licencjach Creative Commons.

 

Źródło: centrumcyfrowe.pl

Graf. Ewelina Gąska Studio, CC BY 4.0 (źródło: centrumcyfrowe.pl)

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie