RPO wesprze przedszkola dla dzieci ze specjalnymi potrzebami

RPO wesprze przedszkola dla dzieci ze specjalnymi potrzebami

Z myślą o wychowaniu przedszkolnym dzieci z niepełnosprawnościami organizujemy konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Uprawnione jednostki mogą składać wnioski o dofinansowaniu już od 19 sierpnia.

Dzięki środkom z naszego RPO staramy się zapewnić dostęp do przedszkoli dla wszystkich dzieci, także tych najbardziej potrzebujących. Zapraszam wszystkie uprawnione podmioty do składania wniosków o dofinansowanie projektów – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Konkurs jest przeznaczony dla jednostek prowadzących przedszkola i oddziały przedszkolne dla dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi, u których występują dwie lub więcej niepełnosprawności. O dofinansowanie mogą ubiegać się także jednostki, które do tej pory nie prowadziły wychowania przedszkolnego dla dzieci z niepełnosprawnościami, ale w wyniku realizacji projektu rozpoczną działalność oświatową w tym zakresie.

Projekty mają dotyczyć rozbudowy, nadbudowy, przebudowy, adaptacji, modernizacji, remontu obiektów na potrzeby prowadzenia przedszkoli i oddziałów przedszkolnych dla dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi dotyczącymi w szczególności wzroku lub słuchu, wraz z niezbędnym wyposażeniem odnoszącym się do zakresu infrastrukturalnego projektu, w tym również wyposażeniem placów zabaw. Uzupełniająco (jako element projektu) możliwy będzie również zakup sprzętu informatycznego, multimedialnego i oprogramowania wykorzystywanego w zajęciach dydaktycznych.

Najważniejsze fakty:

  • kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektów wynosi 6 012 666,00 zł,
  • nabór wniosków trwa od 19 sierpnia do 13 września,
  • więcej informacji na stronie eu.

Budowa infrastruktury dla wychowania małych dzieci to jeden z naszych priorytetów w ramach obecnej perspektywy unijnej. O realizowanych projektach piszemy w materiale: „Powstają nowe miejsca opieki nad dziećmi”.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Tymon Markowski

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie