Rozwiązuj nowe quizy z Biblioteką Pedagogiczną w Toruniu

Rozwiązuj nowe quizy z Biblioteką Pedagogiczną w Toruniu

Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu

 

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zachęca do odwiedzania swojej strony internetowej oraz konta facebookowego i rozwiązywania zamieszczanych tam regularnie quizów. Są one kierowane do dzieci i młodzieży oraz do dorosłego odbiorcy – pozwalają sprawdzić znajomość lektur szkolnych, literatury dla dzieci i młodzieży, znanych postaci, historii lub miejsc i zjawisk.

Na stronie biblioteki dostępne są nowe quizy: 100. rocznica powrotu Pomorza i Kujaw do wolnej Polski – quiz historyczny, a także quizy literackie dla dzieci i młodzieży: “Czy znasz bohaterów książek dla dzieci i młodzieży?” i Wybierz się do szkoły razem z bohaterami literatury dziecięcej.

Dzięki quizom można sprawdzić swoją znajomość lektur szkolnych,  baśni H. Ch. Andersena. Warto też rozwiązać quiz o Ludwiku Rydygierze, polskim lekarzu i generale Brygady Wojska Polskiego. Można sięgnąć do wcześniejszych quizów i skontrolować swoją wiedzę na temat życia patronki biblioteki: Nie tylko cichociemna. Cz. 1. Dzieciństwo Elżbiety Zawackiej,  Nie tylko cichociemna. Cz. 1. Młodość Elżbiety Zawackiej, Nie tylko cichociemna. Cz. 3. Elżbieta Zawacka w okresie wojny. Biblioteka proponuje również quizy o czytelni internetowej Ibuk Libra, Grenlandii czy o uzależnionym bohaterze w literaturze i filmie.

Przypominamy, że od 8 maja Biblioteka wznowiła działalność Wypożyczalni, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-17.00 (w soboty biblioteka jest nieczynna). Więcej informacji na stronie internetowej Biblioteki.

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

Fot. materiały Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie