Roztańczony happening przed Operą Nova

Roztańczony happening przed Operą Nova

W środę, 21 września o godz. 17.00 z okazji 66-lecia bydgoskiej sceny operowej odbędzie się okolicznościowy taneczny happening – Opasanie Opery. Artyści baletowi zatańczą Alicję w Krainie Czarów i porwą w tańcu przechodniów. Co 66 osoba otrzyma bilet na spektakl oraz gadżety.

21 września 1956 roku odbyło pierwsze przedstawienie “Flis” i “Verbum nobile” Moniuszki oraz “Wesele w Ojcowie” Kurpińskiego, które dały początek odległej jeszcze w czasie Operze, wówczas Studia Operowego.

66 lat później. Opera Nova w Bydgoszczy pragnie zaprosić melomanów, sympatyków i przechodzących ulicą Focha do udziału w okolicznościowym happeningu zatytułowanym „Opasanie Opery”. W środę, 21 września o godz. 17.00 na placu przed wejściem głównym artyści baletu wykonają fragment choreografii Roberta Bondary z baletu „Alicja w Krainie Czarów”, którego spektakle odbywać się będą w dniach 23-25 września br. Następnie tancerze zachęcą do wspólnego tańca przechodniów, by stworzyć krąg wokół całego gmachu. Co 66. osoba zdobędzie operowe gadżety oraz voucher na spektakl z bieżącego repertuaru Opery Nova.

Wyłanianie szczęśliwych „66” odbywać się będzie od jednego z tancerzy tzw. Kapelusznika z nr 0. To od niego Marcowy Zając rozpocznie liczenie, podążając zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

21 września 2022 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie