Rok 1981 na starych fotografiach

09 marzec Rok 1981 na starych fotografiach

Bydgoszcz logoZ okazji 40-lecia Bydgoskiego Marca miasto Bydgoszcz wraz z Muzeum Mydła i Historii Brudu chce zorganizować czasową wystawę przedstawiającą Bydgoszcz z tamtych lat. 

Organizatorzy chcą pokazać wszystkim, jak wyglądały ważne wydarzenia z roku 1981, dlatego zwracają się z prośbą do bydgoszczan o podzielenie się swoimi archiwalnymi fotografiami.

Organizatorom zależy na prywatnych zdjęciach obrazujących wydarzenia osadzone w przestrzeni publicznej, uniemożliwiające identyfikacje znajdujących się na nich osób, ukazujących życie codzienne miasta w roku 1981 oraz ówczesną rzeczywistość.

Zdjęcia można dostarczać do końca marca b.r., osobiście do muzeum lub przesłać pocztą – mailowo na adres: warsztaty@muzeummydla.pl albo pocztą tradycyjną na dres Muzeum Mydła i Historii Brudu: ul. Długa 13/17, 85-034 Bydgoszcz.

Na każdego, kto przyłączy się do akcji czekają drobne upominki – mydełko oraz pamiątkowa koszulka 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski (do odbioru w muzeum).

Po zebraniu zdjęć planowane jest zorganizowanie wystawy czasowej, by każdy mógł przenieść się do tej Bydgoszczy z przeszłości.

Szczegóły akcji znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie muzeum – link TUTAJ.

Fot. www.bydgoszcz.pl

9 marca 2021 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,833,812