Rodzinny Piknik z SuperKopernikiem

Rodzinny Piknik z SuperKopernikiem

Rodzinne gry i zabawy, warsztaty komiksowe, wizyta w książkowej lecznicy, spotkanie z Marcinem Przewoźniakiem – to tylko niektóre atrakcje Rodzinnego Pikniku z SuperKopernikiem, na który Książnica Kopernikańska zaprasza 3 czerwca 2023 r. Impreza odbędzie się w siedzibie Książnicy przy ul. Słowackiego 8. Wstęp jest bezpłatny.

W programie Pikniku:

  • 11.00 – 13.00 – Rodzinne gry i zabawy: koło fortuny, zakładki, puzzle, gry ogrodowe, tor przeszkód, malowanie buziek, brokatowe tatuaże, bańki mydlane, wata cukrowa, fotobudka z Kopernikiem;
  • 11.00, 11.30, 12.00 i 12.30 – “Książkowa Lecznica” – wizyta w pracowni konserwatorskiej;
  • 11.00 i 12.00 – Pokaz oryginału I wydania “De revolutionibus orbium coelestium (O obrotach sfer niebieskich)” z 1543 roku;
  • 11.30 – Spacer po magazynach Książnicy
  • 12.00 – 17.00 – Warsztaty “Komiks na żywo”;
  • 13.15 – Spotkanie autorskie z Marcinem Przewoźniakiem
  • ok. 14.00 – Poczęstunek

Prezentacja dzieła Mikołaja Kopernika. O godz. 11.00 i 12.00 zapraszamy na pokaz oryginału I wydania “De revolutionibus orbium coelestium” (1543). Prezentacja odbędzie się w czytelni Działu Zbiorów Specjalnych (na I piętrze Książnicy Kopernikańskiej).

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Gildia Superbohaterów przygotowaliśmy dla Was warsztaty “Komiks na żywo”. Podczas zajęć, które odbędą się w godz. 12.00-17.00, twórcy związani z Asocjacją Komiksu w Toruniu oraz zaproszeni goście będą tworzyć historyjki obrazkowe na zadany temat. Będzie okazja, żeby przyjrzeć się ich pracy i nawet dołączyć do nich.

Swoje drzwi otworzy Pracownia Ochrony Zbiorów Książnicy Kopernikańskiej. Podczas wizyty w Książkowej Lecznicy dowiecie się m.in. co to jest kauter, czy gazetę można wykąpać, jak naprawić przedarcie w książce, dlaczego taśma klejąca jest zła? Poza tym zaprezentujemy przykładowe zabiegi konserwatorskie na zabytkowym papierze.

O godz. 13.15 rozpocznie się spotkanie z Marcinem Przewoźniakiem – autorem książek dla dzieci i młodzieży. Planował zostać nauczycielem, ostatecznie wciągnęło go dziennikarstwo. Jednak przede wszystkim, niezależnie od aktualnej sytuacji zawodowej, upodobał sobie zajęcie bajkopisarza. W szkole i tak jest stałym gościem. Jego utwory są regularnie zamieszczane w podręcznikach i materiałach pomocniczych dla nauczycieli. Ma na koncie takie wydawnicze przeboje jak: “Poradnik małego skauta”, “Wielka Encyklopedia Krasnoludków”, “Puk, puk! Zastałem Króla?”, “Najdziwniejsze fobie”, “Goście, goście”, “Mama w occie” i “Mali piraci”. Pisze też piosenki, przede wszystkim dla poznańskiego teatru piosennego Łejery. Niedawno obchodził trzydziestolecie pracy twórczej, jednak na pisarską emeryturę się nie wybiera. Pisze tak, aby jego książki podobały się dzieciom, i rodzicom. Lubi podróżowanie, gotowanie i fotografowanie.

Autorem ilustracji jest Marek Oleksicki. Rysunek SuperKopernika pochodzi z książki Tomasz Rożka “Akademia Superbohaterów”. Ilustracje reprodukujemy dzięki uprzejmości Wydawcy – Fundacji Nauka. To lubię!

23 maja 2023 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6635004