Rodzinne warsztaty weekendowe w Galerii Miejskiej bwa

Rodzinne warsztaty weekendowe w Galerii Miejskiej bwa

Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy zaprasza 13 stycznia b.r. o godz. 11.00 na rodzinne warsztaty – Kosmiczne dźwięki.

Prowadzenie: Rafał Iwański i Wojciech Zięba
Zapisy: agnieszka.gorzaniak@galeriabwa.bydgoszcz.pl lub pod nr tel. 52 339 30 62.
Warsztat kierowany do dzieci w wieku 5–12 lat wraz z opiekunami.

Voices of the Cosmos to projekt muzyczno-astronomiczny łączący sztukę z nauką. W jego ramach powstaje muzyka wykorzystująca kosmiczne sygnały zarejestrowane przez radioteleskopy, urządzenia elektroniczne oraz instrumenty akustyczne, także własnej konstrukcji. Warsztaty są skierowane dla osób zainteresowanych astronomią i eksperymentami dźwiękowymi.

W programie warsztatów: nasłuchiwanie zarejestrowanych dźwięków kosmosu – przykłady sygnałów pochodzenia pozaziemskiego, eksperymenty muzyczne na instrumentach akustycznych, poznanie kilku fenomenów brzmieniowych i wspólna improwizacja. W ramach warsztatów zostaną zaprezentowane instrumenty akustyczne używane przez autorów: instrumenty burzowe („spring tube”), instrument wykorzystujący akustyczne właściwości arkusza blachy: „steel sail” (jednostrunowy, stalowy żagiel), bębny ramowe i gongi. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma instrument burzowy, który zostanie zbudowany z komponentów i ozdobiony podczas warsztatów.

Celem warsztatów jest pobudzanie wrażliwości estetycznej, wyobraźni artystycznej i kreatywności, poszerzanie perspektywicznego myślenia poprzez eksperymentalne i otwarte podejście – są to cechy, które towarzyszą procesowi poznawczemu astronomom i badaczom odkrywającym tajemnice Wszechświata.

Więcej informacji o projekcie na stronie Galerii Miejskiej bwa

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie