Rodzinne rajdy rowerowe – zapraszamy do Świecia i Brodnicy

Rodzinny rajd rowerowy w Żninie, 2017 r., fot. Tymon Markowski

Rodzinne rajdy rowerowe – zapraszamy do Świecia i Brodnicy

Dla miłośników dwóch kółek mamy prawdziwą gratkę – w najbliższą sobotę (10 sierpnia) w Świeciu odbędzie się rajd rowerowy w ramach cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Kolejne spotkanie już 24 sierpnia w Brodnicy. Zapisy i informacje organizacyjne na kujawsko-pomorskienarowery.pl.

– Mieszkańcy Kujaw i Pomorza coraz częściej wybierają jazdę na rowerze jako główną formę aktywnego wypoczynku. Wakacje to doskonały czas do poznawania urokliwych zakątków naszego regionu, dlatego zachęcam gorąco całe rodziny do udziału w rajdach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Głównym organizatorem rodzinnych rajdów „Kujawsko-Pomorskie na rowery” jest Urząd Marszałkowski. To piąta edycja naszej akcji. W ramach tegorocznych spotkań rowerowych rajdy odbyły się już we Włocławku i Żninie. W tym roku zaplanowaliśmy jeszcze wrześniowy rajd w Toruniu. Ruszyły zapisy.

Start i meta rajdu świeckiego znajduje się przy ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem Deczno w Sulnówku. Trasa licząca około 33 kilometrów będzie wiodła malowniczymi terenami Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Początek o godzinie 11.

Brodnicki rajd rowerowy odbędzie się 24 sierpnia. Start na Starej Plaży na Niskim Brodnie. Trasa rajdu będzie wiodła terenami Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Start o godzinie 11.

Każdy zarejestrowany uczestnik rajdów otrzyma bezpłatny pakiet startowy, w skład którego wchodzi numer startowy, butelka wody mineralnej. Dla pierwszych 300 zarejestrowanych osób mamy również pamiątkowe skarpetki, koszulki i talony na posiłek regeneracyjny. Na mecie na wszystkich rowerzystów czekać będą pamiątkowe medale akcji „Kujawsko-Pomorskie na rowery 2019”, a także konkursy i zabawy z nagrodami.

Więcej informacji oraz zapisy i regulaminy rajdów na stronie kujawsko-pomorskienarowery.pl

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Rodzinny rajd rowerowy w Żninie, 2017 r., fot. Tymon Markowski

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,852,524