Relacja ze szkolenia „Wychowanie do wartości – współczesna polska literatura dla dzieci i młodzieży”

Relacja ze szkolenia „Wychowanie do wartości – współczesna polska literatura dla dzieci i młodzieży”

Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu

6 lutego 2019 roku (środa) w godzinach 14.30-16.30 odbyło się szkolenie dla nauczycieli i bibliotekarzy „Wychowanie do wartości –  współczesna polska literatura dla dzieci”. Szkolenie poprowadziła Wiesława Jędrzejczykowa z wydawnictwa Literatura.

W pierwszej części szkolenia uczestnicy wysłuchali wystąpienia „Wychowanie do wartości –  współczesna polska literatura dla dzieci  i młodzieży”  na podstawie publikacji wydawnictwa. Prelegentka zaprezentowała serie wydawnicze „A to historia”, „Zdarzyło się w Polsce”, „Wojny dorosłych – historie dzieci”, „Nieprzeciętni” (Piłsudski, Skłodowska, Kopernik,  Sendlerowa) oraz książki, które są lekturami w nowej podstawie programowej.

W czasie przerwy nauczyciele i bibliotekarze mieli możliwość zakupu lub zamówienia prezentowanych książek z rabatem 50% od ceny detalicznej.

Druga część szkolenia poświęcona była zagadnieniu „Wydawnictwo od kuchni”. W trakcie  prezentacji Wiesława Jędrzejczykowa mówiła o doborze wydawanych pisarzy i  ilustratorów oraz trafnym wyborze  projektów okładek.

Każdy uczestnik szkolenia otrzymał pakiet informacyjno-promocyjny wraz ze scenariuszami lekcji wg książek wydawnictwa Literatura.

W spotkaniu uczestniczyło 60 nauczycieli i bibliotekarzy z województwa kujawsko-pomorskiego.

Więcej informacji na stronie http://www.bptorun.edu.pl/

Oprac.
Wiesława Budrowska
Wydział Informacyjno-Bibliograficzny
Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6643165