Ręka na pulsie: graficzna odpowiedź na idee społeczno-kulturowe XX i XXI wieku – wykład on-line

Wydarzenia towarzyszące 10. Międzynarodowemu Triennale Grafiki "Kolor w Grafice"

Ręka na pulsie: graficzna odpowiedź na idee społeczno-kulturowe XX i XXI wieku – wykład on-line

Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu zaprasza na wykład on-line dr. Marty Anny Raczek-Karcz, który odbędzie się 12 października (wtorek) o godz. 18:00 na Facebooku i kanale YouTube Galerii Sztuki Wozownia. Wykład towarzyszy 10. Międzynarodowemu Triennale Grafiki “Kolor w Grafice”.

Wykład prezentuje współczesne dzieła graficzne polskich artystek i artystów, którzy w swojej twórczości dotykają najbardziej palących problemów współczesności, tj. roli i pozycji kobiety, zjawiska antropocenu, ingerencji kultury cyfrowej w ludzką tożsamość oraz problemów wynikających z coraz szybciej cyfryzującej się komunikacji międzyludzkiej, a także współczesnych konfliktów społecznych i politycznych.

Społeczno-kulturowa rola grafiki przedstawiona zostanie na szerszym tle historycznym sięgającym narodzin pierwszego medium masowej komunikacji, jakim był druk w wersji opracowanej przez Johannesa Gutenberga.

Bohaterami wykładu będą, oprócz twórców z przeszłości: Judyta Bernaś, Zuzanna Dyrda, Stefan Kaczmarek, Barbara Kasperczyk-Gorlak, Kamil Kocurek, Michał Krawiec, Małgorzata „Malwina” Niespodziewana, Mirosław Pawłowski, Marcin Pazera, Karol Pomykała, Deena des Rioux, Magdalena Uchman i Małgorzata ET BER Warlikowska.

5 października 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,686,065