Ptasi raj, czyli opowieść o dyskretnym fotografowaniu ptaków

Ptasi raj, czyli opowieść o dyskretnym fotografowaniu ptaków

Dom Kultury Modraczek - logo

Dom Kultury “Modraczek” w Bydgoszczy organizuje dla miłośników przyrody i fotografowania spotkanie z trzema fotografami. W czwartek, 27 lutego 2020 roku o godzinie 18.00, prelekcje wygłoszą: Michał Fabiszewski, Paweł Rzeszot, Michał Zieliński.

Michał Fabiszewski – fotograf dzikiej przyrody. Swoją przygodę z fotografią zaczął od podglądania najmniejszych stworzeń na naszej planecie, czyli owadów. Jednak w krótkim czasie zakochał się w ptakach wodnych i to z nimi siedzi, godzinami zanurzony w stawie, wyczekując, aby odpowiednia poza „ptasiego modela” perfekcyjnie współgrała z odpowiednim światłem. Ptasi gatunek, dla którego całkowicie stracił głowę, jest natomiast tylko jeden – to perkoz zausznik. Swoją pasją uwielbia dzielić się z najmłodszymi; organizując spotkania edukacyjne, ma okazję zaprezentować dzieciom i młodzieży choć cząstkę niesamowitego królestwa Natury oraz zaszczepić w nich szacunek dla przyrody. Od czasu do czasu staje się również aktorem i stając przed obiektywem TVP Bydgoszcz, bierze udział w programach z cyklu „Spotkania z ekologią”. Od 2015 r. jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody, Okręgu Toruńskiego. Laureat wielu ogólnopolskich konkursów fotograficznych, jak również członek jury w konkursach o zasięgu wojewódzkim. Swoje prace niejednokrotnie eksponował na wystawach w całym kraju. Ostatnie sukcesy to zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO 2019 oraz zdobycie wyróżnienia na XII Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą “Sztuka Natury” Toruń 2019.

Paweł Rzeszot – fotograf dzikiej przyrody, od 2011 r. jest członkiem Okręgu Toruńskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Miłośnik ptaków i pełen entuzjazmu ich obserwator, mający w sobie niewyczerpane zasoby fascynacji ich światem. Do terenu jego fotograficznych łowów należą głównie okolice jego miejsca zamieszkania. Pozwala mu to dobrze poznać środowisko występowania interesujących go gatunków i ich zwyczaje, a w późniejszym czasie ułatwia znalezienie właściwej metody na zbliżenie się do upatrzonego ,,modela”. Laureat wielu konkursów fotograficznych, swoje prace niejednokrotnie eksponował na wystawach w całym kraju. Ostatnie sukcesy to zdobycie wyróżnienia w konkursie wojewody kujawsko-pomorskiego “Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego” – edycja 2019.

Michał Zieliński – od wielu lat z zamiłowania ornitolog i fotograf dzikiej przyrody, od 2016 r. jest członkiem Okręgu Toruńskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody, ponadto należy do Komitetu Ochrony Orłów i bierze udział w patrolu Natura 2000. Na swoich fotografiach zaskakuje wyjątkowością sytuacji, dbałością o atrakcyjne światło i estetyczną wrażliwością. Potrafi pielęgnować i rozwijać swój zmysł obserwacji, zwracając uwagę na pozornie nieistotne szczegóły; wie bowiem doskonale, że jedynie patrząc w ten sposób, może pokazać swoich ulubieńców najpiękniej. Laureat wielu ogólnopolskich konkursów fotograficznych, swoje prace niejednokrotnie eksponował na wystawach w całym kraju. Ostatnie sukcesy to zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO 2018, zdobycie Grand Prix w konkursie na Fotografa Roku 2019 Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Toruńskiego oraz wyróżnienie w konkursie wojewody kujawsko-pomorskiego “Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego” – edycja 2019.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6972841