Pszczoły w moim mieście – konkurs

Pszczoły w moim mieście – konkurs

20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół ustanowiony przez ONZ. Jego celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów. Z tej okazji miasto Bydgoszcz zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Pszczoły w moim mieście”. Na autorów 10 najlepszych zdjęć czekają gry planszowe.

Fotografie powinny ukazywać m.in.: środowisko, w którym żyją pszczoły, ich pracę i korzyści z niej płynące, a także zagrożenia związane z brakiem pszczół.

Zdjęcia należy wysyłać na adres e-mail: eko@um.bydgoszcz.pl, w tytule wpisując KONKURS. W treści wiadomości podajemy imię i nazwisko oraz nr telefonu kontaktowego oraz załączamy zdjęcia lub skany niezbędnych dokumentów:
– podpisanego oświadczenia pełnoletniego uczestnika lub oświadczenia opiekuna prawnego w przypadku uczestnika niepełnoletniego,
– podpisanej zgody na przetwarzanie danych osobowych pełnoletniego uczestnika lub opiekuna prawnego w przypadku uczestnika niepełnoletniego.

Regulamin i oświadczenia dostępne są TUTAJ
Na zdjęcia organizatorzy czekają do końca maja. Dla autorów 10 najlepszych fotografii przygotowano gry planszowe o tematyce pszczelej, które wciągną graczy w każdym wieku.

Warto wiedzieć

Miasto Bydgoszcz od 2018 r. realizuje projekt BeePathNet: „Budowanie i łączenie miast świadomych roli pszczół w Europie” (Building and Connecting Urban Bee-aware Cities in Europe) w ramach Programu URBACT III 2014-2020 współfinansowanego ze środków UE – Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W projekcie stworzono Pszczelą Ścieżkę, na której punkty na terenie miasta Bydgoszczy związane z owadami zapylającymi łączą się z edukatorami, pszczelarzami i aktywistami, dla których edukacja i ochrona owadów zapylających to część ich życia. Elementy ścieżki mogą stać się inspiracją. Gdzie znajdziemy ślady pszczół w Bydgoszczy można sprawdzić TUTAJ.

Zapraszamy na konferencję

Miasto Bydgoszcz zaprasza wszystkich pasjonatów pszczelarstwa na konferencję zamykającą realizację projektu BeePathNet pn.: „Pszczoły w mieście – czy miasto to jest miejsce dla pszczół?”. Konferencja odbędzie się online 25 maja w godz. 10:00-13:45 – TUTAJ. Platforma do zapisów znajduje się TUTAJ. Program konferencji znajduje się TUTAJ.

 

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

21 maja 2021 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,738,854