Przygrywka o nagrodę Marszałka

Przygrywka o nagrodę Marszałka

Rozpoczęła się 4. edycja Przeglądu Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych w Polsce o Nagrodę Marszałka Województwa Piotra Całbeckiego. Organizatorem wydarzenia jest Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny.

Do Torunia zjechali się młodzi adepci aktorstwa z całej Polski, żeby zaprezentować swoje spektakle muzyczne. W tym roku w ramach Przygrywki odbędzie się osiem spektakli, które będzie można zobaczyć w klubie Od Nowa. Pierwszego dnia będą to: „Black Friday” Studium Musicalowego Capitol we Wrocławiu, „Lament” Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni i „Spokojnie, jestem szalona” także w wykonaniu studentów Studium Musicalowego Capitol we Wrocławiu. W czwartek (9 maja) widzowie zobaczą: „Nowy Don Kichot, czyli sto szaleństw” Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i „Postacie” Warszawskiej Szkoły Filmowej, w piątek (10 maja) „Pod niebem Paryża” i „Goodbye Alabama” Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, w sobotę (11 maja) widzowie obejrzą „Ćwiczenia z Hemara” Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie

Przygrywkę zwieńczy koncert Piotra Machalicy – aktora filmowego i teatralnego, który zaprezentuje piosenki i wiersze Jonasza Kofty. Po nim poznamy laureatów tegorocznej edycji.

Organizator wydarzenia, Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny, jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Program wydarzenia i opisy spektakli na stronie teatru.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Spektakl „Black Friday”, inaugurujący Przygrywkę, fot. Mikołaj Kuras

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie