Przeszłość zamknięta w rzeczach – konkurs historyczny

Toruń Park Etnograficzny- chata bogatego chłopa. Fot. Dawid Galus

Przeszłość zamknięta w rzeczach – konkurs historyczny

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy organizuje konkurs historyczny skierowany do uczniów i nauczycieli historii szkół ponadpodstawowych. Obecna, XVI edycja konkursu odbywać się będzie pod hasłem Przeszłość zamknięta w rzeczach. Przedmioty codziennego użytku z województwa kujawsko-pomorskiego.

Zachęcamy uczniów i nauczycieli historii szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie promującym zabytki naszego regionu. Jego celem jest popularyzowanie przedmiotów codziennego użytku powstałych w województwie kujawsko-pomorskim. Ich piękno przemawia do nas mimo upływu lat.

W związku ze stanem pandemii koronawirusa i wynikającymi z niego ograniczeniami regulamin i terminarz naszego konkursu uległy zmianie. Przedłużyliśmy okres oczekiwania na prace konkursowe do 11 maja 2020 roku. Prosimy o ich przesyłanie i komunikowanie się z nami wyłącznie drogą elektroniczną – szczegóły znajdą Państwo w załączonym Regulaminie

Więcej informacji o konkursie na stronie www.cen.bydgoszcz.pl

Oprac. I. Rostankowska

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Zdjęcie gł.: Toruń – Park Etnograficzny – chata bogatego chłopa, wnętrze, fot. Dawid Galus. Źródło: Wikimedia Commons ( Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska)

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,852,524