Przeciwwirusowe spotkania literackie

Ul z książkami

Przeciwwirusowe spotkania literackie

W zeszły poniedziałek (16 marca) Unia Literacka zapoczątkowała akcję “UL z książkami” – codzienne spotkania z pisarkami i pisarzami na Facebooku w czasach epidemii koronawirusa. W ramach akcji Zygmunt Miłoszewski przeczytał fragment swojej najnowszej książki, zaś Magdalena Grzebałkowska – swoje reportaże. Jacek Dehnel zaprosił nas do wysłuchania fragmentów “Ale z naszymi umarłymi”, Urszula Zajączkowska recytowała „Patyki, badyle”, a Michał Rusinek zaproponował lekturę “Wierszyków domowych”. W sobotę przed ekrany zaprosiła nas Kaja Malanowska, autorka powieści “Drobne szaleństwa dnia codziennego” oraz “Patrz na mnie, Klaro!”.

Unia Literacka nie zapomniała o najmłodszych – zainicjowała weekendowe spotkania dla dzieci. W niedzielę młodzi – i starsi – miłośnicy Marcina Szczygielskiego mogli posłuchać o końcach świata w jego powieściach.

Każdy, kto nie zdążył obejrzeć i wysłuchać transmisji na żywo, może nadrobić zaległości, zaglądając na facebookowy profil Unii Literackiej.

Warto wspomnieć, że „UL z książkami” to nie tylko wirtualny dom kultury, ale także akcja charytatywna, której celem jest zbiórka funduszy na zapomogi dla pisarek i pisarzy, którzy musieli odwołać spotkania autorskie, tracąc często najważniejsze źródło dochodu.

Oprac. Anna Siemińska

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,835,846