Propozycje na Światowy Dzień Turystyki

WTD 2020

Propozycje na Światowy Dzień Turystyki

PBW Bydgoszcz

Lubisz podróżować i zwiedzać różne zakątki? Chcesz zajmować się turystyką i krajoznawstwem profesjonalnie? Przygotowujesz się do wyjazdu indywidualnego lub organizujesz wycieczkę szkolną? Możesz liczyć na pomoc – książki, czasopisma, filmy, publikacje naukowe, popularnonaukowe, przewodniki turystyki pieszej, rowerowej, wodnej, militarnej… czekają na Ciebie w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy.

 

Dziś przypominamy, że celem Światowego Dnia Turystyki (27 września) jest ukazanie roli turystyki w społeczeństwie w aspekcie kulturowym, politycznym i gospodarczym oraz jej wpływu na wyznawane wartości.

Co roku świętu towarzyszy inne hasło przewodnie, na przykład: „Turystyka wzbogaca” (2006). Hasło na ten rok brzmi: „Turystyka i rozwój obszarów wiejskich“. Światowy Dzień Turystyki 2020 ukazuje wyjątkową zdolność tego sektora do stymulowania rozwoju gospodarczego poza dużymi miastami. Podkreśla również ważną rolę, jaką turystyka odgrywa w zachowaniu i promowaniu kultury i dziedzictwa na całym świecie np. ginących tradycji czy zasobów przyrodniczych.

Po raz pierwszy w historii Światowego Dnia Turystyki oficjalne obchody 2020 roku będą organizowane przez grupę państw, a nie przez jedno państwo członkowskie UNWTO (Światowej Organizacji Turystyki Narodów Zjednoczonych). Współpraca transgraniczna państw członkowskich MERCOSUR (Argentyny, Brazylii, Paragwaju, Urugwaju oraz Chile) odzwierciedla obecne zapotrzebowanie na międzynarodową solidarność i współpracę w okresie pandemii.

Więcej informacji na stronie UNWTO.

Fot. unwto.org

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6643045