Projekt „Razem w Europie. Jeden cel”

Projekt „Razem w Europie. Jeden cel”

Projekt „Razem w Europie. Jeden cel”

Brodnicki Dom Kultury jest organizatorem projektu dofinansowanego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Projekt ten został wybrany spośród 3000 wniosków i zalazł się w dziesiątce finalistów ubiegających się o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży. Motto konkursu brzmi: Razem w Europie. Jeden cel. W tym ważnym artystycznym przedsięwzięciu udział bierze młodzież z Polski – Grupa Cyrkowa „Heca” z Lipinek, grupa „Bedekus” z Brodnicy, z Ukrainy – Studio Cyrkowe „Arlekin” z Kijowa, z Niemiec – berlińska grupa „Schatzinsel” wraz z przebywającą w Niemczech młodzieżą z Syrii i Afganistanu.

W dniach 2-21 lipca 2018 r. młodzież zrealizuje w Reichenow koło Berlina spektakl teatralno-cyrkowy Razem – dalej, który będzie prezentowany niemieckiej publiczności.

W dniach 22-28 lipca młodzież będzie przebywała w Polsce, odwiedzając trzy miasta Brodnicę, Gdańsk i Toruń – w których zaprezentuje efekt wspólnych działań polskiej widowni.

W Toruniu spektakl teatralno-cyrkowy Razem – dalej zostanie pokazany 24.07.2018r. o godz. 18.00  w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego.

Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objął Pan Piotr Całbecki – Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
współorganizatorami są: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu i Muzeum Etnograficzne w Toruniu.

W dniu 24 lipca od godz. 13.00 młodzież będzie realizowała akcję promocyjną na ul. Szerokiej, przy pomniku Mikołaja Kopernika, prezentując etiudy cyrkowo-teatralne, chodząc na szczudłach, rozdając ulotki zapraszające na spektakl.

Nad projektami realizowanymi w ramach konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży Honorowy Patronat przyjął Minister Edukacji Narodowej oraz niemieckie Ministerstwo do spraw Rodzin, Seniorów, Kobiet i Młodzieży.

Informacji szczegółowych udziela Ewa Dembek – tel. 607 275 602.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6643103