Projekt ekologiczny “Świat jest w naszych rękach”

Projekt ekologiczny “Świat jest w naszych rękach”

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i ich uczniów do udziału w ogólnopolskim projekcie ekologicznym “Świat jest w naszych rękach”, który nawiązuje do szóstego kierunku polityki oświatowej na rok szkolny 2021/2022: wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach; rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Projekt skierowany jest do dzieci z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych. Udział w projekcie jest dobrowolny i bezpłatny.

Projekt będzie realizowany od 4 października 2021 r. do 29 kwietnia 2022 r., a podsumowanie nastąpi 30 maja 2022 r.

Dlaczego warto wziąć udział w projekcie “Świat jest w naszych rękach”? Otóż cele, założenia i zadania zostały tak zaplanowane, aby kształtować i rozwijać wiadomości, umiejętności i postawy ekologiczne dzieci, ich rodzin oraz lokalnej społeczności. Wspólny kierunek działań proekologicznych może znacząco wpłynąć na przyszłość naszej planety.

Świat jest w naszych rękach!

Patronat honorowy nad projektem objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.

Wszelkie pytania dotyczące udziału w projekcie należy kierować na adres e-mail: swiatwnaszychrekachpe@gmail.com

Formularz rejestracyjny

Więcej informacji TUTAJ

27 września 2021 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie