Program edukacyjny “Porcja Pozytywnej Energii”

Program edukacyjny “Porcja Pozytywnej Energii”

Wystartowała V edycja programu edukacyjnego „Porcja Pozytywnej Energii” organizowanego przez markę Crispy Natural.

Program skierowany jest do przedszkolaków oraz uczniów klas podstawowych 1-6. Jego celem jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych opartych na spożywaniu warzyw i owoców. Projekt aktywizuje jednocześnie szkoły i przedszkola do podejmowania tematu o znaczeniu społecznym.

W realizację programu angażowani są nauczyciele szkół i przedszkoli. Pedagodzy, którzy zgłoszą chęć uczestnictwa w programie, otrzymają pakiet edukacyjny dostosowany do reprezentowanych grup wiekowych i mają za zadanie przeprowadzić zajęcia edukacyjne w oparciu o gotowe scenariusze przygotowane we współpracy ze specjalistami.

Program skierowany jest również do rodziców. Działania edukacyjne w zakresie zdrowych zasad żywienia dzieci oraz zachęcania ich do spożywania warzyw i owoców będą realizowane za pośrednictwem mediów społecznościowych i prasy, radia i telewizji.

Nauczyciele mogą zgłaszać placówki do udziału poprzez stronę internetową programu www.porcjapozytywnejenergii.pl. Po zgłoszeniu organizator wysyła do szkoły lub przedszkola zestaw edukacyjny z materiałami do realizacji zajęć edukacyjnych.

Częścią programu jest konkurs polecający na wykonaniu prac plastycznych przez dzieci i zorganizowaniu wystaw na terenie placówek. Następnie nauczyciele przesyłają zdjęcia wystaw i prac poprzez stronę internetową programu. Nagrodzone zostaną najciekawsze wystawy.

6 placówek zostanie nagrodzonych grantami o wartości 2.000 zł. Dla nauczycieli  i uczniów przewidziano vouchery na sprzęt sportowy.

V EDYCJA PROGRAMU EDUKACYJNEGO – informacja

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646277