Program „Dove Self-Esteem – Budowanie pozytywnej samooceny”

Smutna dziewczyna

Program „Dove Self-Esteem – Budowanie pozytywnej samooceny”

Program „Dove Self-Esteem – Budowanie pozytywnej samooceny” to druga polska edycja światowego projektu realizowanego przez markę Dove od 2004 roku. Celem programu jest wspieranie dzieci i młodzieży w budowaniu pozytywnej samooceny oraz przekonania o własnej wartości – rozumianej jako pewność siebie i swoich umiejętności.

Marka Dove zaprasza do współpracy nauczycieli klas IV-VIII szkół podstawowych. Każda szkoła, która zgłosi się do programu, otrzyma bezpłatnie dostęp do atrakcyjnych prezentacji dla uczniów oraz instruktażowych poradników i szkoleń dla nauczycieli. Udział w programie potwierdzony zostanie certyfikatem.

W ramach projektu będą odbywać się szkolenia dla nauczycieli, które poprowadzi Maria Rotkiel – psycholożka, terapeutka rodzinna i trenerka rozwoju osobistego.

Na stronie programu „Dove Self-Esteem – Budowanie pozytywnej samooceny” – oprócz materiałów dla nauczycieli – zamieszczono również artykuły dla rodziców, filmy, ćwiczenia i profesjonalne wskazówki, ułatwiające opiekunom zrozumienia tego, co czuje nastolatek będący pod wpływem mediów lansujących nierealny ideał ludzkiego piękna.

Szczegółowe informacje  na temat programu znaleźć można na stronie marki Dove.

Oprac. Anna Siemińska

Fot. Canva

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,836,039