Prezydent Włocławka nagrodził sportowców!

Prezydent Włocławka nagrodził sportowców!

Urząd Miasta Włocławek

Sto tysięcy złotych trafi do włocławskich sportowców, którzy swoimi wynikami w 2019 roku zasłużyli na Nagrody Prezydenta Włocławka.

Na mocy uchwały nr XV/4/2016 Rady Miasta Włocławek z dnia 11 stycznia 2016 r. w sprawie nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski przyznał nagrody i wyróżnienia.

Indywidualne nagrody pieniężne za osiągnięte wyniki sportowe przyznane zostały 119 zawodnikom reprezentującym barwy 18 klubów w 13 dyscyplinach sportowych. Z uwagi na panującą epidemię, w tym roku niemożliwa była organizacja uroczystej gali, podczas której tradycyjnie Prezydent osobiście wręczał gratyfikacje finansowe zawodnikom.

Liderem włocławskich sportowców jest Fabian Barański. 21-letni wioślarz za wywalczenie 1 miejsca w Mistrzostwach Europy w dwójce podwójnej otrzyma najwyższą możliwą nagrodę: 9 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że Fabian Barański, startując w czwórce podwójnej, w ubiegłym roku zdobył także srebrny medal Mistrzostw Świata i Puchar Świata.

Wśród nagrodzonych znalazła się judoczka Angelika Szymańska z Miejskiego Klubu Sportowego „Olimpijczyk”, która może pochwalić się m.in. zajęciem 1. miejsca w Mistrzostwach Polski w kategorii młodzieżowców. Łącznie nagrody otrzymało 4 zawodników MKS Olimpijczyk.

W gronie najwyżej nagrodzonych znajduje się również Adrian Klonowski – chodziarz z Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Vectra, który zajął 1 miejsce w Mistrzostwach Polski seniorów w chodzie na 20 km. Razem z nim zostało nagrodzonych 6 reprezentantów LKS Vectra.

Poza tym, wśród laureatów nagród w dyscyplinach olimpijskich jest 5 bokserów (3 z Klubu Bokserskiego Champion i 2 Włocławskiego Klubu Bokserskiego Start).

Kategorię nagród za osiągnięcia w indywidualnych dyscyplinach nieolimpijskich zdominowali przedstawiciele sportów walki. Na 17 nagrodzonych sportowców, ośmiu pochodzi z Akademii Mieszanych Sztuk Walki, czterech z Klubu Sportów Walki Włocławek, trzech z Włocławskiego Klubu Karate Tradycyjnego i po jednym z Instytutu Karate Tradycyjnego i Włocławskiego Klubu Karate Kyokushin.

Prezydent nagrodził też 11 sportowców niepełnosprawnych, uprawiających zarówno dyscypliny indywidualne jak i drużynowe (bowling, kajakarstwo, koszykówka).

Największą grupę nagrodzonych stanowią reprezentanci dyscyplin drużynowych. W tym roku wszystkie osiągnięcia uzyskano na poziomie wojewódzkim. Do tradycyjnie obecnych w tym zestawieniu klubów i dyscyplin – Towarzystwa Koszykówki Młodzieżowej (koszykówka), Uczniowskiego Klubu Sportowego SMS (piłka nożna) czy Włocławskiego Towarzystwa Siatkówki (siatkówka) – dołączyło Młodzieżowe Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Junak (piłka ręczna).

38 zawodników, reprezentujących 10 klubów i 9 dyscyplin otrzymało wyróżnienia. W tym gronie najwięcej reprezentantów mają: karate, lekkoatletyka i kickboxing.

Nagrody pieniężne otrzymało 11 trenerów, którzy doprowadzili swoich podopiecznych do znaczących sukcesów, zaś 12 szkoleniowcom przyznano wyróżnienia.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Lista nagrodzonych:

  1. Martyna Bruch – boks – KS Champion Włocławek
  2. Michał Jarliński – boks – KS Champion Włocławek
  3. Wiktor Paczkowski – boks – KS Champion Włocławek
  4. Mateusz Bielicki – boks – WKB Start
  5. Kamil Ślendak – boks – WKB Start
  6. Wiktor Lewandowski – judo – MKS Olimpijczyk
  7. Eryk Neumann – judo – MKS Olimpijczyk
  8. Angelika Szymańska– judo – MKS Olimpijczyk
  9. Wiktoria Tomczak – judo – MKS Olimpijczyk
  10. Dominik Cyrankowski – lekka atletyka- LKS Vectra
  11. Klaudia Kazimierska -lekka atletyka- LKS Vectra
  12. Adrian Klonowski -lekka atletyka- LKS Vectra
  13. Julia Kowalska – lekka atletyka- LKS Vectra
  14. Katarzyna Kowalska – lekka atletyka -LKS Vectra
  15. Sebastian Urbaniak- lekka atletyka – LKS Vectra
  16. Fabian Barański – wioślarstwo – WTW
  17. Julia Gęsicka– wioślarstwo -WTW
  18. Weronika Klasińska – wioślarstwo -WTW
  19. Wiktoria Klasińska – wioślarstwo -WTW
  20. Oliwia Muraska – wioślarstwo -WTW
  21. Filip Niewiadomski – wioślarstwo -WTW
  22. Wiktoria Orlińska – wioślarstwo -WTW
  23. Patryk Sadokierski- wioślarstwo -WTW
  24. Maciej Sieraczkiewicz- wioślarstwo -WTW
  25. Magdalena Szprengiel- wioślarstwo -WTW
  26. Piotr Śliwiński- wioślarstwo -WTW
  27. Oskar Mazurkiewicz – karate kyokushin -Włocławski Klub Karate Kyokushin
  28. Radosław Dykczyński – karate tradycyjne- Instytut Karate Tradycyjnego
  29. Eryk Kot- karate tradycyjne -Włocławski Klub Karate Tradycyjnego
  30. Zuzanna Smardzewska – karate tradycyjne -WKKT
  31. Paulina Wnukiewicz -karate tradycyjne- WKKT
  32. Nicola Gałkiewicz- kickboxing – Akademia Mieszanych Sztuk Walki Włocławek
  33. Marta Hyba – kickboxing -Akademia Mieszanych Sztuk Walki Włocławek
  34. Adrian Lipski – kickboxing – AMSW
  35. Grzegorz Lipski – kickboxing -AMSW
  36. Jakub Spychalski- kickboxing -AMSW
  37. Adrian Szydłowski-kickboxing -AMSW
  38. Katarzyna Tyl- kickboxing -AMSW
  39. Maciej Zalcfedel – kickboxing –AMSW
  40. Wiktor Kamiński- kickboxing -Klub Sportów Walki Włocławek
  41. Wiktor Miziołek- kickboxing -Klub Sportów Walki Włocławek
  42. Shayan Siedlecki- kickboxing – Klub Sportów Walki Włocławek
  43. Szymon Szulc- kickboxing – Klub Sportów Walki Włocławek
  44. Agnieszka Smoła – kajakarstwo – Iławski Klub Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących Morena
  45. Jan Smoła- kajakarstwo- Iławski Klub Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących Morena
  46. Mariusz Dudziak- kajakarstwo – Włocławsko – Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących
  47. Jadwiga Rogacka- kręgle i bowling – Włocławsko – Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących
  48. Damian Ziółkowski – koszykówka – Uczniowski Klub Sportowy Feniks Sprawni Razem
  49. Kamil Nowakowski – koszykówka – UKS Feniks Sprawni Razem
  50. Łukasz Kulpa – koszykówka – UKS Feniks Sprawni Razem
  51. Krystian Kijak – koszykówka – UKS Feniks Sprawni Razem
  52. Jacek Szubski – koszykówka – UKS Feniks Sprawni Razem
  53. Łukasz Ochmański – koszykówka – UKS Feniks Sprawni Razem
  54. Mateusz Pietrzak – koszykówka – UKS Feniks Sprawni Razem
  55. Jakub Bęben – koszykówka – Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej
  56. Nikodem Biliński – koszykówka – TKM
  57. Oliwier Bógdał – koszykówka – TKM
  58. Miłosz Ertman – koszykówka – TKM
  59. Filip Gachewicz – koszykówka – TKM
  60. Szymon Gallus – koszykówka – TKM
  61. Mateusz Kaliński – koszykówka – TKM
  62. Jakub Kępski – koszykówka – TKM
  63. Jakub Kornatka – koszykówka – TKM
  64. Bartosz Łazarski – koszykówka – TKM
  65. Maciej Pankiewicz – koszykówka – TKM
  66. Tomasz Wojtyczka – koszykówka – TKM
  67. Oliwier Bednarek – koszykówka – TKM
  68. Igor Bladoszewski – koszykówka – TKM
  69. Dawid Bykowski – koszykówka – TKM
  70. Adam Chodulski – koszykówka – TKM
  71. Wiktor Czyżnielewski – koszykówka – TKM
  72. Wiktor Łukasik – koszykówka – TKM
  73. Michał Matusiak – koszykówka – TKM
  74. Michał Szabelski – koszykówka – TKM
  75. Krystian Szortyka – koszykówka – TKM
  76. Konrad Tokarski- koszykówka – TKM
  77. Jan Wdzięczny – koszykówka – TKM
  78. Maciej Włudarski – koszykówka – TKM
  79. Maciej Wojciechowski – koszykówka – TKM
  80. Kacper Antosik – koszykówka – TKM
  81. Rafał Jankowski – koszykówka – TKM
  82. Miłosz Kaczmarek – koszykówka – TKM
  83. Jakub Kletkiewicz – koszykówka – TKM
  84. Michał Makowski- koszykówka – TKM
  85. Adam Waśko – koszykówka – TKM
  86. Sebastian Czarnecki -piłka nożna – UKS SMS
  87. Michał Iwicki – piłka nożna – UKS SMS
  88. Konrad Janiszewski- piłka nożna – UKS SMS
  89. Jakub Kwiecień – piłka nożna – UKS SMS
  90. Dominik Pikalski- piłka nożna – UKS SMS
  91. Maja Chojniak – piłka ręczna – Młodzieżowe Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Junak
  92. Michalina Hołody – piłka ręczna – MSPR Junak
  93. Kornelia Korpowska – piłka ręczna – MSPR Junak
  94. Wiktoria Kostrzewska- piłka ręczna – MSPR Junak
  95. Amelia Lewandowska- piłka ręczna – MSPR Junak
  96. Natalia Nowak – piłka ręczna – MSPR Junak
  97. Luiza Przewozik- piłka ręczna – MSPR Junak
  98. Julia Plecke- piłka ręczna – MSPR Junak
  99. Alicja Przeradzka – piłka ręczna – MSPR Junak
  100. Gabriela Sidwa- piłka ręczna – MSPR Junak
  101. Weronika Słomska- piłka ręczna – MSPR Junak
  102. Anna Urbańska- piłka ręczna – MSPR Junak
  103. Joanna Woźniak- piłka ręczna – MSPR Junak
  104. Inga Gutral – siatkówka – Włocławskie Towarzystwo Siatkówki
  105. Natalia Kozińska – siatkówka – WTS
  106. Julia Lewandowska – siatkówka – WTS
  107. Maja Malinowska – siatkówka – WTS
  108. Karolina Mularczyk – siatkówka – WTS
  109. Nicola Płucienniczak – siatkówka – WTS
  110. Oliwia Trawińska– siatkówka – WTS
  111. Alicja Tuchorska – siatkówka – WTS
  112. Maja Wieczorek– siatkówka – WTS
  113. Martyna Wieczorek – siatkówka – WTS
  114. Aleksandra Zawacka – siatkówka – WTS
  115. Julianna Balcerak – siatkówka – WTS
  116. Maria Cieślewicz – siatkówka – WTS
  117. Zuzanna Malinowska- siatkówka – WTS
  118. Natalia Matusiak- siatkówka – WTS
  119. Aleksandra Zarzycka- siatkówka – WTS
  120. Daniel Łuczak – boks – KS Champion (trener)
  121. Henryk Kwiatkowski– boks – WKB Start (trener)
  122. Roman Stawisiński – judo- MKS Olimpijczyk (trener)
  123. Jan Mazurkiewicz – karate kyokushin – WKKK (trener)
  124. Krzysztof Neugebauer – karate tradycyjne – IKT (trener)
  125. Janusz Ziółkowski – karate tradycyjne – WKKT (trener)
  126. Daniel Tobjasz – kickboxing – AMSW (trener)
  127. Jacek Stelmach – kickboxing – KSW (trener)
  128. Martyna Dobrosielska – lekka atletyka – LKS Vectra(trener)
  129. Agnieszka Nowakowska- lekka atletyka – LKS Vectra (trener)
  130. Krzysztof Gabryelewicz – wioślarstwo – WTW (trener)

Lista wyróżnionych:

  1. Filip Lewandowski – boks – KS Champion Włocławek
  2. Daniel Mazurek – boks – KB Champion
  3. Jakub Straszewski – boks –KB Champion
  4. Marcel Dobrian- judo- MKS Olimpijczyk
  5. Nicol Musialik – judo-MKS Olimpijczyk
  6. Angelika Głąb – karate kyokushin -WKKK
  7. Jakub Stawisiński – karate kyokushin- WKKK
  8. Zofia Goździk- karate tradycyjnego – Akademia Zdrowia i Karate Tradycyjnego
  9. Iga Kaczmarek – karate tradycyjne- AZiKT
  10. Damian Szwed – karate tradycyjne- AZiKT
  11. Krzysztof Drabkowski – karate tradycyjne -Instytut Karate Tradycyjnego
  12. Adam Kolasiński – karate tradycyjne -IKT
  13. Patrycja Matuszewska – karate tradycyjne -IKT
  14. Wiktoria Lewińska – karate tradycyjne -IKT
  15. Julia Och -karate tradycyjne -IKT
  16. Natalia Różycka – karate tradycyjne -IKT
  17. Miłosz Sokół -karate tradycyjne -IKT
  18. Adrianna Skibińska – karate tradycyjne -IKT
  19. Wojciech Świeczkowski – karate tradycyjne -IKT
  20. Agnieszka Tarczyńska – karate tradycyjne -IKT
  21. Olaf Wiliński – karate tradycyjne -IKT
  22. Adam Spychalski – kickboxing -AMSW
  23. Patrycja Cieniawska – lekka atletyka -LKS Vectra
  24. Dawid Gutowski – lekka atletyka -LKS Vectra
  25. Joanna Konieczna – lekka atletyka -LKS Vectra
  26. Emilia Krzemińska – lekka atletyka -LKS Vectra
  27. Filip Michalski – lekka atletyka -LKS Vectra
  28. Paulina Rybka – lekka atletyka -LKS Vectra
  29. Dawid Skowyra – lekka atletyka -LKS Vectra
  30. Marta Zasada – lekka atletyka -LKS Vectra
  31. Natalia Zakrzewska – lekka atletyka -LKS Vectra
  32. Aleksander Krawczuk – pływanie – Klub Pływacki Delfin
  33. Amelia Krawczuk – pływanie – Klub Pływacki Delfin
  34. Wiktor Zasada – pływanie – Klub Pływacki Delfin
  35. Karol Król – pływanie – Uczniowski Klub Pływacki Wodnik
  36. Zofia Minta – pływanie- Uczniowski Klub Pływacki Wodnik
  37. Natalia Kapuścińska – szachy -Uczniowski Klub Sportowy Presto
  38. Julia Stanowska – szachy -Uczniowski Klub Sportowy Presto
  39. Sławomir Musiałkiewicz – boks- KS Champion (trener)
  40. Robert Osmólski – boks- KS Champion (trener)
  41. Dariusz Rzepiński – boks- KS Champion (trener)
  42. Daniel Straszewski- boks- KS Champion (trener)
  43. Bartosz Zieliński – judo- MKS Olimpijczyk (trener)
  44. Marian Nowakowski – lekka atletyka – LKS Vectra (trener)
  45. Dariusz Gawroński -piłka ręczna -MSPR Junak (trener)
  46. Damian Sidwa -piłka ręczna -MSPR Junak (trener)
  47. Kinga Sidwa -piłka ręczna -MSPR Junak (trener)
  48. Tomasz Zieliński- siatkówka -UKS Czwórka (trener)
  49. Angelika Górska – siatkówka – WTS (trener)
  50. Marek Zacharek – siatkówka- WTS (trener)

 

Źródło: www.wloclawek.pl

Fot. Pixabay

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku



Liczba odwiedzin:

5,958,235