Prezentacja portalu Edupolis na konferencji

Prezentacja portalu Edupolis na konferencji

23 maja b.r. w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się konferencja współorganizowana przez Urząd Marszałkowski “Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania”. Konferencja była poświęcona wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi dydaktycznych w edukacji najmłodszych uczniów.

Istotnym punktem programu była prezentacja kujawsko-pomorskiego portalu informacyjnego Edupolis. Redaktor naczelna portalu, Anna Siemińska zaprezentowała osiągnięcia redakcji wspomnianego serwisu edukacyjnego, szczególnie podkreślając ilość osób odwiedzających portal (w kwietniu 2018 r. było to 11397 osób), jak również liczbę odsłon (w kwietniu 2018 r. – 14220). Na uwagę zasługuje także ilość artykułów ukazujących się na portalu (w kwietniu 2018 r. – 130 nowych informacji!). Redaktor naczelna podkreślała, że źródłem największej satysfakcji jest właśnie odwiedzanie portalu przez nauczycieli, uczniów i rodziców oraz informacja zwrotna, że wiadomości ukazujące się w tym serwisie są wiarygodne, jak również przydatne w pracy zawodowej i nie tylko.

Anna Siemińska przedstawiła też swoich zastępców: Beatę Cieślińską, pracującą na co dzień w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy oraz Anetę Gabryelczyk z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. Przybliżyła również sylwetki pozostałych członków redakcji oraz siedzibę redakcji Edupolis, która znajduje się w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu.

Redaktor naczelna zaakcentowała główny cel portalu, czyli dostarczanie nauczycielom rzetelnych, dokładnych i w pełni aktualnych informacji edukacyjnych z województwa kujawsko-pomorskiego. Na koniec zaprosiła do współpracy i do przysyłania tekstów na temat ciekawych wydarzeń w placówkach oświatowych tego regionu.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6640696