Premiera portalu „Ulotne tradycje”

Premiera portalu „Ulotne tradycje”

Muzeum Etnograficzne w Toruniu pod adresem www.ut.etnomuzeum.pl uruchomiło portal „Ulotne tradycje”. To cyfrowe repozytorium niematerialnego dziedzictwa województwa kujawsko-pomorskiego.

Zaprezentowano w nim efekty realizowanego od 2016 roku projektu dokumentowania niematerialnego dziedzictwa, na które składają się najcenniejsze obrzędy, tradycje i zwyczaje. Portal jest cyfrową biblioteką autonomicznych serwisów (które swoją premierę miały na płytach multimedialnych) poświęconych ulotnym tradycjom regionów etnograficznych wchodzących w skład województwa kujawsko-pomorskiego.

Repozytorium „Ulotne tradycje” opisuje sześć unikatowych zjawisk kulturowych, będących efektem badań archiwalnych i terenowych nad dawną i współczesną formą konkretnego zwyczaju. Zaprezentowane są w oryginalnej, nawiązującej do tematyki, szacie graficznej i architekturze strony. To filmy i tutoriale, grafiki i animacje, mapy, nagrania dźwiękowe, e-booki, poradniki oraz pakiety edukacyjne. Wszystkie dostępne bezpłatnie, w dwóch wersjach językowych, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Publikacja sfinansowana przez województwo kujawsko-pomorskie.

4 marca 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,688,301