Premiera baletu w Operze Nova

Premiera baletu w Operze Nova

Województwo Kujawsko-Pomorskie

W przypadającym dziś, 29 kwietnia 2021 r. Międzynarodowym Dniu Tańca, bydgoska opera zaprasza na wieczór z długo wyczekiwaną premierą spektaklu „Szepty i Cienie”. Początek o godzinie 19.00 na kanale w mediach społecznościowych. Nagranie będzie dostępne bezpłatnie do 3 maja 2021 r.

„Szepty i cienie” jest autorskim projektem Jacka Przybyłowicza, jednego z najlepszych tancerzy i choreografów tańca współczesnego. Spektakl składa się z trzech jednoaktowych baletów. Pierwszy to legendarne „Barocco” do utworu Jana Sebastiana Bacha, stworzone pierwotnie na Biennale Tańca w Lyonie, które było już wystawiane na kilku europejskich scenach. Pozostałe części to „Szepty i cienie” z wykorzystaniem kompozycji Pawła Szymańskiego oraz „3 for 13” do muzyki Pawła Mykietyna, których prapremiery będą miały miejsce w Operze Nova. Więcej informacji o spektaklu na stronie placówki.

Premiera spektaklu online odbędzie się dziś (29 kwietnia 2021 r.) o godzinie 19.00 na kanale opery na YouTube. Nagranie będzie dostępne do 3 maja.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z Jackiem Przybyłowiczem.

Opera Nova w Bydgoszczy jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Opera Nova w Bydgoszczy
oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

29 kwietnia 2021 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,746,273