Poznawanie historii poprzez zabawę

Poznawanie historii poprzez zabawę

erb Województwa Kujawsko-Pomorskiego„Toruńskie Ścieżki Pamięci” to edukacyjna gra planszowa, przygotowana głównie z myślą o uczniach szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Założeniem twórców jest połączenie rozrywki i zabawy z przekazywaniem wiedzy na temat miejsc pamięci narodowej związanych z historią Torunia. Wczoraj (2 czerwca) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się spotkanie promocyjne poświęcone nowemu wydaniu, udział w nim wzięli przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska, wicemarszałek Zbigniew Ostrowski oraz przedstawiciele Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy. Gra trafiła już do wszystkich toruńskich szkół.

Różne warianty przeprowadzenia rozgrywki sprawiają, że może być ona także świetną rozrywką dla osób dorosłych, jednocześnie przekazując wiedzę historyczną o dziejach Torunia i Polski w minionym stuleciu. Uczy patriotyzmu i szacunku dla „małej” i „dużej” Ojczyzny. W dzisiejszym spotkaniu udział wzięli także grupa dzieci oraz nauczyciele ze szkół podstawowych w Toruniu. Gra powstała we współpracy pracowników bydgoskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku z Urzędem Marszałkowskim.

„Ścieżki pamięci” powstały także w edycjach poświęconym miejscom pamięci w Bydgoszczy i we Włocławku. Spotkania prezentujące gry odbędą się 9 czerwca (czwartek) o godzinie 10 w Delegaturze IPN w Bydgoszczy (ul. W. Teskowej 1) oraz 10 czerwca (piątek) o godzinie 11 w Centrum Kultury Browar B we Włocławku (ul. Łęgska 28).

Gry „Ścieżki pamięci” zostały sfinansowane z budżetu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP, spotkanie promocyjne gry planszowej „Toruńskie Ścieżki Pamięci”

3 czerwca 2022 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

5,948,199