Poranne figle, psoty i żarty: Zimowy zawrót głowy (termin zgłoszeń: 15 stycznia)

Wesoły bałwan

08 Sty Poranne figle, psoty i żarty: Zimowy zawrót głowy (termin zgłoszeń: 15 stycznia)

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza dzieci w wieku 4-6 lat wraz z opiekunami na comiesięczne zajęcia parateatralne. Poranne figle, psoty i żarty to wspólna parateatralna, ruchowa, rozwijająca wyobraźnię i kreatywność młodych uczestników zabawa. To także aktywny czas spędzony na eksperymentowaniu z wyobraźnią i wyzwalaniu działań twórczych. W przestrzeni uwalniającej dziecięcą ekspresję i spontaniczność dzieci z uśmiechem nauczą się współpracy i otwartości na innych.

Zimowy zawrót głowy
Zapraszamy całe rodzinki na “Zimowy zawrót głowy”! Podczas warsztatów parateatralnych doświadczać będziemy różnych bodźców artystycznych. Stworzymy zimową krainę oraz własną śnieżną muzykę i wspólnie ulepimy bałwana.

Cel: Zabawa w teatr – odkrywanie teatralnych i parateatralnych światów. Uwalnianie dziecięcej ekspresji. Stworzenie przestrzeni do wspólnych działań opiekuna z dzieckiem. Ukazanie, że twórcą może być każdy (także poprzez wiązanie teatru z innymi dziedzinami sztuki). Rodzinne spędzenie czasu na działaniach twórczych, poznawanie się w nowych rolach.

Program: Gry i zabawy ruchowe, parateatralne ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i kreatywność, praca w grupie, zadania na uważność, improwizacja, działania z przedmiotem. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi, z wykorzystaniem pedagogiki teatru, dramy i arteterapii, technik teatru wyobraźni oraz inspirujących dźwięków.

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru i animatorka kultury, specjalista ds. teatru w WOAK-u. Ukończyła historię na UMK, pedagogikę teatru przy IT im. Z. Raszewskiego oraz IKP UW, a także Podyplomowe Studia Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w AST im. St. Wyspiańskiego, Filia we Wrocławiu oraz Policealne Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Jako aktorka i reżyserka związana była z Teatrem Wróbli oraz teatrem UW. Uczestniczka wielu szkoleń i projektów edukacyjno-artystycznych. Autorka wielu przedsięwzięć kulturalnych. Od lat prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych w każdym wieku.

Cena: 5 zł dziecko. Zgłoszenia on-line na stronie: https://woak.torun.pl/event/poranne-figle-psoty-i-zarty/#tkt-slctr-tbl-15383
Płatne na konto: WOAK Toruń – 61 1160 2202 0000 0000 6090 1253

Warsztaty obejmują 1 godz. dydaktyczną (45 min).

KIEDY 18 stycznia 2020 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 15 stycznia 2020 r.
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8
CENA 5 zł (dziecko) płatne na konto nr: 61 1160 2202 0000 0000 6090 1253

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA
agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55

Zdjęcie gł.: PixabayLiczba odwiedzin:

3,059,325