Poranne figle, psoty i żarty on-line (15 maja)

Poranne figle, psoty i żarty on-line (15 maja)

Poranne psoty, figle i żarty w WOAK-u w Toruniu to comiesięczne warsztaty pedagogiczno-teatralne dla rodzin z dziećmi w wieku 4-6 lat. To wspólna parateatralna, ruchowa, rozwijająca kreatywność młodych uczestników zabawa. To także aktywny, rodzinny czas spędzony na eksperymentowaniu z wyobraźnią, wyzwalaniu działań twórczych oraz poznawaniu się w nowych rolach. W bezpiecznej przestrzeni uwalniającej ekspresję i spontaniczność dzieci z uśmiechem współdziałają z opiekunami. Poprzez zabawę uczą się o otaczającym świeci. Proponowane działania wzbudzą odwagę i pomogą pokonać nieśmiałość. Będzie to inspirujący pierwszy krok w świat sztuki.

Warsztaty pedagogiczno-teatralne prowadzone są metodami aktywnymi, z wykorzystaniem różnych dziedzin sztuki oraz metod m.in. dramy, arteterapii, technik teatru wyobraźni oraz sensoplastyki.

W Międzynarodowy Dzień Rodziny warzywa i owoce z Wami ożywimy! – obiecuje Agnieszka Zakrzewska, prowadząca zajęcia. Czy z kalafiora można zbudować słonia? Z marchewki żyrafę? A z bakłażana hipopotama? Tak powstanie zwierzęca rodzina, a historia dopiero się zaczyna!

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru, animatorka kultury, trenerka. Specjalistka ds. teatru w WOAK Toruń. Prowadzi autorskie cykle i pojedyncze warsztaty (również on-line) dla nauczycieli, kadr kultury oraz dla dzieci od lat 3, młodzieży i studentów, dorosłych, seniorów, grup międzypokoleniowych. Udziela konsultacji i innych form merytorycznego wsparcia grupom teatralnym i twórcom indywidualnym. Autorka i koordynatorka licznych przedsięwzięć teatralnych i wydarzeń kulturalnych. Instruktorka grup teatralnych (Scena Kobiet – kobieca grupa teatralno-rozwojowa, Teatr po pracy dla dorosłych w każdym wieku, Laboratorium teatralne dla dzieci od lat 6, grupa teatralna UTW w Toruniu). Realizuje działania wspierające lokalne społeczności. Współautorka projektów Lato w teatrze w Toruniu – instruktorka projektów w Toruniu i Strzelnie. Prowadząc warsztaty pedagogiczno-teatralne, współpracowała z Teatrem im. W. Horzycy, Teatrem Baj Pomorski w Toruniu oraz ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. Absolwentka pedagogiki teatru (IT, UW), Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży (AST, Filia we Wrocławiu) oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. W trakcie certyfikacji 23. Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych w Warszawie.

UWAGA

  • spotkania bezpłatne,
  • spotkanie odbędzie się 15 maja trwać będzie po 30 min w dwóch grupach:
    – 10.30 – I grupa
    – 11.30 – II grupa,
  • liczba miejsc ograniczona; obowiązuje rezerwacja miejsc przez formularz zgłoszeniowy na dole strony organizatora (TUTAJ),
  • na zapisy organizatorzy czekają do piątku 14 maja (do godz. 24.00),
  • spotkania odbędą się na platformie ZOOM (organizatorzy proszą o pobranie aplikacji oraz zainstalowanie jej na komputerze lub telefonie z działającą kamerką i mikrofonem),
  • tuż przed spotkaniem prowadząca prześle e-mailem link do spotkania on-line.

 

4 maja 2021 r.

 

 

 

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,747,047