Poranne figle, psoty i żarty: MIŁO(ść) – z dziećmi o miłości

05 Lut Poranne figle, psoty i żarty: MIŁO(ść) – z dziećmi o miłości

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza dzieci w wieku 4-6 lat wraz z opiekunami na comiesięczne zajęcia parateatralne. Poranne figle, psoty i żarty to wspólna parateatralna, ruchowa, rozwijająca wyobraźnię i kreatywność młodych uczestników zabawa. To także aktywny czas spędzony na eksperymentowaniu z wyobraźnią i wyzwalaniu działań twórczych. W przestrzeni uwalniającej dziecięcą ekspresję i spontaniczność dzieci z uśmiechem nauczą się współpracy i otwartości na innych.

15 lutego, podczas warsztatów teatralnych dla dzieci w wieku 4-6 lat i ich opiekunów sprawimy, że będzie nam bardzo MIŁO! Będą masażyki i chwila relaksu, spróbujemy wyrażać miłość na różne sposoby. Sprawdzimy też, czy przedmioty codziennego użytku były kiedyś zakochane… Może opowiedzą nam jakieś miłosne historie?

Cel:
Zabawa w teatr – odkrywanie teatralnych i parateatralnych światów. Uwalnianie dziecięcej ekspresji. Stworzenie przestrzeni do wspólnych działań opiekuna z dzieckiem. Ukazanie, że twórcą może być każdy (także poprzez wiązanie teatru z innymi dziedzinami sztuki). Rodzinne spędzenie czasu na działaniach twórczych, poznawanie się w nowych rolach.

Program:
Gry i zabawy ruchowe, parateatralne ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i kreatywność, praca w grupie, zadania na uważność, improwizacja, działania z przedmiotem. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi, z wykorzystaniem pedagogiki teatru, dramy i arteterapii, technik teatru wyobraźni oraz inspirujących dźwięków.

Prowadząca:
Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru i animatorka kultury, specjalista ds. teatru w WOAK-u. Ukończyła historię na UMK, pedagogikę teatru przy IT im. Z. Raszewskiego oraz IKP UW, a także Podyplomowe Studia Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w AST im. St. Wyspiańskiego, Filia we Wrocławiu oraz Policealne Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Jako aktorka i reżyserka związana była z Teatrem Wróbli oraz teatrem UW. Uczestniczka wielu szkoleń i projektów edukacyjno-artystycznych. Autorka wielu przedsięwzięć kulturalnych. Od lat prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych w każdym wieku.

Cena: 5 zł dziecko. Zgłoszenia on-line (na stronie organizatora).
Płatne na konto: WOAK Toruń – 61 1160 2202 0000 0000 6090 1253

Warsztaty obejmują 1 godz. dydaktyczną (45 min).

KIEDY 15 lutego 2020 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 12 lutego 2020 r.
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8INFORMACJE I ZGŁOSZENIA
agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55
Fot. Pixabay


Liczba odwiedzin:

2,641,565